Karakomik Filmler 2: Deli & Emanet Film Değerlendirmesi


Yazarın Puanı

Cem Yılmaz’ın Karakomik serisinin 2. filmi Deli ve Emanet ikilisi ile vizyona girdi. İlk filmde yaşanan gişe başarısızlığı sebebiyle daha düşük bir tanıtım dönemi geçerin Karakomik Filmler 2 oyuncu kadrosunda Özkan Uğur, Büşra Develi, Çağlar Çorumlu, Cem Davran, Özge Özprinçci ve Zafer Algöz bulunuyor.

Bilindiği üzere ilk filmler büyük bir beklenti ile vizyona girmiş ancak seyirci filme yeteri kadar ilgi göstermemişti. Bu filmden önce Cem Yılmaz “bu film komik değil, gülmeyi beklemeyin” diyerek adeta ön almış bu sefer. Cem Yılmaz’ın bu filmlerde en büyük şanssızlığı olan komedi filmi beklentisi gişe başarısına büyük ölçüde etki ediyor diyebiliriz. Karakomik Fiilmler 2 genel olarak değerlendirildiğinde ilk filme göre bu kez 2 yapıt da komedi türünden uzak diyebiliriz.

Bununla birlikte filmlerde kullanılan kostüm ve mekanlar oldukça güzeldi. Özellikle Deli filminde kullanılan lokanta o sahnenin hissini sonuna kadar almamıza yardımcı oluyordu. İkinci filmde de kostümler iyiydi ancak Emanet filminde Cem Yılmaz’ın taktığı peruk biraz eğreti geldiği için o kadar ısınamadım. Sinematografi olarak ilk filmi daha çok beğendim ama bunun sebebi ilk filmin geçtiği mekanlardan kaynaklanıyor.

Deli Film Değerlendirmesi

Karakomik Filmler 2’de izlediğimiz ilk film Deli tam anlamıyla bir dram filmi olarak değerlendirilebilir. Bir taksicinin başına gelen olayları anlatan Deli sürükleyici bir yapıya sahip. Taksici Güven’in aşık olduğu bir kız ile başlayan hikayemiz yine aşık olduğu kız ile sona eriyor aslında. Akıllara şu söze getiriyor film son sahnesinde “dualarınıza dikkat edin, kabul olabilir” filmin başında Taksici Güven aşık olduğu kız için “ben öyle onun gözlerine bakayım, o benim gözlerime baksın, konuşmasak da olur.” şeklinde tanımlıyor Meral’e duyduğu aşkı filmin sonunda bu dileği gerçek oluyor ama seyirci olarak biz kendimizi Güven’e üzülürken buluyoruz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  İlk Fragman Çıktı : Black Panther

Bu filmde performansı ile öne Deli performansı ile Özkan Uğur ve Taksicinin üzerine olayı yıkan adam rolü ile Cem Davran bu iki karakter de gerçekten çok iyi canlandırılmış. Cem Davran’ı daha önce buna benzer bir rolde izledik mi tam hatırlamıyorum ancak bu rol için oldukça uygun olduğunu göstermiş bence. Bununla birlikte Özkan Uğur’un deli performansı da kendi kariyerindeki unutulmaz performanslar arasına girecek kadar güzeldi.

Emanet Film Değerlendirmesi

İkinci film olan Emanet tam bir televizyon eleştirisi. Böyle büyük bir televizyon eleştirisine kapısına açan Acun ise beni oldukça şaşırttı. İlk filme göre değerlendirildiğinde daha aşağıda kalsa da kendisini izlettiriyor diyebilirim. Film başladığında komedi filmi olacak gibi bir izlenim verse de büyük bir televizyon eleştirisi olduğunu anlıyorsunuz filmin sonu yaklaştıkça. Bu bölümün öne çıkan isimleri ise Cem Yılmaz dışında Çağlar Çorumlu ve Özge Özprinçci diyebiliriz. Her ikisi de güzel bir performans ortaya koymuş. Açıkcası Saba Tümer beni hiç açmadı bu filmde keşke başka biri oynasaydı ona ait rolü.  Emanet filminin sonunda ekranın yavaş yavaş kararması da iyi bir televizyon göndermesiydi.

 

Yönetmen / Senaryo : Cem Yılmaz

Görüntü Yönetmeni : Ahmet Sesigürgil

Oyuncular : Cem Yılmaz, Çağlar Çorumlu, Özge Özpirinçci, Celil Nalçakan, Necip Memili, Tülin Özen, Özkan Uğur, Cem Davran, Emin Gürsoy, Saba Tümer, Acun Ilıcalı, Gülden Avşaroğlu
Türkiye / Komedi-Dram / 114 Dk.

Karakomik Filmler 2 : Deli ve Emanet Fragmanları

Ömercan Dinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 2 Average: 5]

10 Comments

 • Emre

  Ben filmi çok beğendim. Harikaydı sinemada izledim. Aksiyon ve komedi olarak mükemmel bir film ve gittiğim içinde hiç pişman olmadım.

 • Duru

  Vizyona girer girmez gitmiştim. Ben beğendim. Çok güldüm. Aksiyon sahneleride olan bir film tavsiye ederim. Herkese 👍

 • Ramazan

  İlk filminden daha iyiydi ama ikincisini daha çok beğendim. İlk hiç birşeye yaramaz. Açık ve net söylüyorum. İzleyenlerde bana katılabilir.

 • Kemal

  Gerçekten efsane bir film olmuş çok beğendim. Gittiğim içinde hiç pişman olmadım. Cem bey işi biliyor. Helal olsun. 😂😂

 • Derya

  Süperdi ben kuzenimle gittim. Sinamasına gülmekten karnımız ağrıdı dişlerinede çok gülmüştüm. Cem beyin mükemmeldi

 • Hazal

  Kız arkadaşımla gittim ben cem yılmazı sevdiğim için gittim. Beğendim. Ama biraz film orta iyiydi çokta vasat bir film değil

 • Duygu

  Ne güzel bir filmdi iki kere daha izlerim. Ben bu filmi çok süperdi harikasın Cem Yılmaz yapmışsın yinee yapacağını 😂❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.