Karantinada İzlenecek Dizi ve Filmler – 2020


Koronovirüs (Covid-19) sebebiyle ülkemizde ve tüm dünyada ülkeler karantina ve benzeri uygulamalarına geçti. Karantina olmasa dahi insanlar evinden çıkmak istemiyor. Evde olduğunuz zamanlarda izlenmek için Karantina altında izlenecek dizi ve filmler listemizi inceleyebilirsiniz.

1- I am Legend ( Ben Efsaneyim)

Karantina Filmleri – I am Legend

Tür: Gerilim – Drama
Yapım Yılı : 2007
Başrol Oyuncuları : Will Smith
Konusu: Amerikan yapımı bir film olan I am Legend kıyamet sonrasında yaşananları konu almaktadır. Bir virüs sebebiyle insan nüfusunun büyük bir bölümü yok olmuş ve bir kısmını da gece avlanan mutantlara çevrilmiştir. Kahramanımız salgının ortaya çıkış şehri olan New York’ta hayatta kalmayı başaran son insandır. Köpeği ile birlikte yaşam mücadelesi veren kahramanımız hayatta kalmaya çalışmanın yanında yaydığı radyo dalgaları ile başka hayatta kalmış bir insan aramaktadır.

2- The Mist (Öldüren Sis)

Tür: Korku – Gerilim
Yapım Yılı : 2008
Başrol Oyuncuları : Thomas Jane, Laurie Holden
Konusu: Öyküsü Stephen King’e ait olan Skeleton Crew adlı kitaptan uyarlanan Öldüren Sis filmi korku filminden daha çok felsefi bir film olarak da değerlendirilebilir. Film korku filmleri arasında özgün bir hikayesi ile öne çıkıyor. Bilinmeyen bir kasabadaki tutucu insanlar ile onlarla fikir olarak çatışan gençleri konu alan Öldüren Sis filminde muhafazakar düşünce ile özgür düşüncenin mücadelesi yer almaktadır.

3- Ütopya – Dizi

Tür: Bilim Kurgu – Gizem – Gerilim – Dram
Yapım Yılı : 2013
Başrol Oyuncuları : Thomas Jane, Laurie Holden
Konusu: Distopik bir dizi olarak değerlendirilen dizi kült bir çizgi romanın senaryosunu bulan bir grup genç arkadaşın hikayesini ele alıyor. Bu çizgi romanın hikayesinde son yüzyılda gerçekleşen ve gerçekleşecek felaketleri önceden bildiği düşünülmektedir.  Bir süre sonra başkaları da bu çizgi romanın sırrını öğrenir ve senaryoyu elinde bulunduran grup diğer grupların hedefi haline gelir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Beren Saat'in Netflix Dizisi : Atiye - Detaylar ve Ayrıntılar

3- Salgın ( Contagion )

Tür: Bilim Kurgu  – Gerilim – Dram
Yapım Yılı : 2011
Başrol Oyuncuları : Matt Damon, Jude Law, Kate Winslet, Gwyneth Paltrow
Konusu: Hava ve solunum ile çok hızlı bir şekilde bulaşan ( tıpkı Covid-19 gibi ) bir virüs dünyayı etkisi altına almıştır. Virüsün adı Mev-1 Virüs. Bu virüs için dünya çapında uzmanlar bir araya gelerek bir çare bulmaya çalışırlar. Bu süre içerisinde tüm dünyada ortaya çıkan panik durumuna da bir yandan çözüm bulunmaya çalışılmaktadır.

 

4- Veba ( Carriers)

Tür: Bilim Kurgu  – Dram
Yapım Yılı : 2009
Başrol Oyuncuları : Chris Pine,  Piper Perabo, Emily VanCamp
Konusu:  Dünyada bir veba salgını yayılmaktadır. Bu salgından kaçmaya çalışan bir grup arkadaş Meksika körfezinde kimsenin bulunmadığı bir kumsala ulaşmaya ulaşmaya çalışmaktadır. Film kahramanlarımızın bu sahile ulaşma çabalarını konu almaktadır.

 

 

Bazı Anahtar kelimeler; Koronavirüs karantinasında izlenecek en iyi filmler, karantina altında izlenecek filmler, karantina altında izlenecek diziler,

 

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 2 Average: 4.5]

1 Comment

  • Ayhan KORKMAZ

    Açıkçası filmler güzel olmakla beraber şu anda izlenmenin çok da iyi bir fikir olmadığı düşünüyorum. Moral olarak daha da kötü noktaya gelmek istemem 🙂 Belki salgın sona erince yaad etmek için izleyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.