Love, Death & Robots – Netflix – Dizi İncelemesi

Animasyon severler tarafından oldukça heyecanla beklenilen ve duyurulduğundan itibaren de takipçilerinin bu heyecanlarını taze bir şekilde korumayı başaran Love Death & Robots, sonunda izleyicileri karşısına çıkıverdi.

Biliyorsunuz dizinin henüz fragmanları bile ortada yokken hayranlarındaki yükseliş astronomik değerlerle ifade ediliyordu. Nitekim bu kadar yüksek beklentinin boşa düşme ihtimali de dizi yapımcılarını ve sunucuları kaygılandırmıyor değildi. Fakat bu yüksek beklentiler karşısında göğsünü gere gere izleyicileri karşısında gövde gösterisi yapan animasyon-dizi, izleyenleri fazlası ile tatmin etmeyi de başardı. Soluksuz bir şekilde takip edilmeye değer olan animasyon-dizinin sadece kurgusu itibari ile değil aynı zamanda çizim ve grafik konusundaki kalitesi ile de göz dolduran başarıya layık olduğunu söylemek zorundayız.

İnternet çağının hızlı tüketim döneminde oldukça hızlı bir şekilde ürün sunumu yapan Netflix, kalitesini bu dizi ile birlikte yeniden çıta güncelleyerek gösteriyor diyebiliriz. Özellikle de her bölümün kendi içerisinde ayrı bir şekilde incelemeye değer olması, her bölümün sanatsal açıdan bir orgazm hissi yaratacak olması, hem yapımcıların hem de Netflix ekibinin ne kadar kaliteli olduklarını tekrardan gösterdi. Bu arada söylemeden geçmeyelim. Her bölüm kendi içerisinde farklı bir anime yapımcısı ile işlenip harmanlanıp bir bütün olarak sunuldu. Yani her bölümün kendi içerisinde ayrı bir konuyu işlediğini ve her bölümün ayrı bir sanatsal çizgiyi barındırdığını söylememiz gerekiyor.

Gelelim dizinin konusuna. Love Death & Robots konusu itibari ile herhangi kesinlik yok demek doğru olacaktır. Çünkü yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi her bölüm kendi içerisinde ayrı bir şekilde incelenmeye, konusuna dair bir şeyler söylemeye muhtaç. En uzun 18 dakika şeklinde belirlenmiş olan bu bölümlerin kendi aralarında da herhangi bir konu bağı yok. Size ne zorlama bir anlam yükleme hissiyatı vermek ne de politik, dinsel, tinsel, felsefi veya herhangi bir disiplin temalı düşünme eylemi sunmayı isteyen olay örgüsü var. Bu yüzden kendinizi izlerken ‘’Bir şeyleri kaçırdım m? Ne demek istedi?’’ gibi zorlama kaygılar içerisinde bulmanıza gerek yok. Her bölüm arasında tek bir bağ ve konu ilişkisi var: keyfin doruklarını yaşatmak!

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  After Life 1. Sezon – Dizi İncelemesi - Netflix

Dizi hakkındaki son bilgileri vermeden evvel benim için en değerli konulardan bir tanesi sanırım Love Death & Robots bölüm sırası konusundaki bağımsız duruşumuz oluyor. Bir nevi Doctor Who gibi diyebiliriz. Her bölümün kendi içerisindeki olay örgüsü bizi bambaşka diyarlara götürüyor ve ayrı bir yolculuğa çıkmamıza sebep oluyor. Bölümleri izlerken en baştan en sona bir akış diyagramı içerisinde yer almak yerine, canımızın istediği şekilde ‘’zap’’layabiliyoruz. Kalitesini gittikçe daha da yüksek bir şekilde göstermeye devam eden Netflix, animasyon-dizi sektörüne damga gibi vuracak olan bu kaliteli yapımı ile birlikte bilhassa animasyon severleri, daha sonra kaliteli içerik izlemek isteyenleri bünyesine davet ediyor.

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 0 Average: 0]

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

1 thought on “Love, Death & Robots – Netflix – Dizi İncelemesi

    İzleyici

    (28 Nisan 2019 - 03:30)

    Çok güzel bir yazı tebrikler.

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.