Muhteşem Bir Dizi : That ’70s Show

Friends’i izledim,How I Met Your Mother’ı izledim,The Big Bang Theory’i izledim bana onun ayarında dizi lazım ama bulamıyorum diyorsanız başlıkta belirttiğim diziyi izleyeceksiniz evet zorundasınız ve bu bir emirdir 🙂

That ’70s Show 1998 yılında yayımlanmaya başlayıp 8 sezonluk bir serüvene sahip.Adında anlaşılabileceği gibi 76-79 yılları arasında geçiyor ve o dönemi gerek kıfayetlerle gerek arkadaşlık ilişkileriyle gerek müzik tarzlarıyla size çok güzel bir şekilde yansıtıyor.Dizide Asthon Kutcher, Mila Kunis gibi popüler dönemimizin oyuncuları yer alıyor.Şimdi iki ismi yazdık diye diğer oyuncuları göz ardı etmek çok büyük haksızlık olur. Asthon Kutcher ve Mila Kunis’i yazdık çünkü bu iki isim şuan onların arasında en çok bildiğimiz isimler.

Dizimiz Winsconsin’de 6 yakın arkadaşın arasında geçmektedir.Her biri birbirinden farklı 6 kişinin bir potada eritilip bize mükemmel şekilde sunduğu için yapımcılarına teşekkür etmek lazım. Başrolün kim olduğunu söylemek gerçekten bana güç geliyor çünkü her biri başrol gibi,burada birazda iş size kalıyor çünkü kimi kendinize yakın olarak görürseniz belki sizin başrolünüz o dur.Bana göre ise Eric Forman 1-2 tık önde kalıyor ve ben onu seçiyorum.

Olaylar genelde Eric’in bodrumunda geçiyor.Bu yüzden orası biraz yol geçen hanına dönmüş durumda.Ama durumdan pek kimsede şikayetçi değil Eric’in ailesi bile özellikle Eric’in babası Red Forman.Çünkü Red aslında biraz sinirli bir adam ve arada Eric’ e asker muamelesi yapmıyor değil çünkü artık kimse babasına efendim demiyor.Yinede özünde Red ailesine sadık iyi bir baba.Birazda diğer karakterlere bakalım Steven biraz asi ve tam 70’lerin o havasını Rockn Roll ile güzel yansıtıyor, Jackie biraz şımarık ve kendisini prenses zannediyor desem abartmış olmam herhalde, Kelso Jackie’nin erkek arkadaşı ve biraz avanak, Fes ise yabancı değişim öğrencisi ve dizide belki aksanından belki de o saflığından en çok güleceğiniz karakterlerden biri, Donna Eric’in kız arkadaşı ve en yakın komşularının kızı.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Beren Saat'in Netflix Dizisi : Atiye - Detaylar ve Ayrıntılar

Dizide karakterlerin uyumu o kadar güzel ki hemen alışıyorsunuz ve içine kendine hemen çekiyor.Hadi bir daha hadi bir bölüm daha diye zaten bir bakmışsınız 1 sezonu hemencecik bitiriveriyorsunuz.Gerisi geliyor zaten.Dikkatinizi çekecek bir detay Eric’in annesi tam Türk kadınını yansıtıyor.Nasıl derseniz ailesine bağlı,eli bezden düşmeyen ve sürekli mutfakta.Daha bişey demeye gerek yok sanırım.

Lafı uzatmayayım izleyin izlettirin; Friends’ten sonra düştüğünüz o boşluktan –biliyorum o boşluğa bende düştüm- sizi büyük oranda kurtaracak ve ilaç gibi gelecektir.Hadi kapanışıda dizinin giriş müziği ile yapıp rock müziği iliklerimize kadar hissedelim.İyi seyirler..

Erdem Güneş /  / 

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.