Muhteşem Türkçe Podcast Serileri


Podcastler son dönemde oldukça popüler. Boş vakitlerimizi değerlendirmek, bir şey yaparken dinlemek için ideal olan podcastler can sıkıntısına da bire bir diyebiliriz. Bu yazıda çok iyi vakit geçirmenize yardım edecek kaliteli türkçe podcast serilerinden bir derleme yaptık.

En iyi podcast serileri

O Tarz Mı

5. sezonuna giren muhteşem bir podcast serisi ( 5. yıl değil yanlış anlaşılma olmasın). Bengi Apak, Can Temiz, İsmail Türküsev, Can Bonomo gibi isimler ile yoluna devam eden podcast serisinde belli bir konu türü yer almıyor. Bir dönem Can Sungur’un da içerisinde bulunduğu O Tarz Mı podcast serisinde güncel konular ele alınıyor. Korona virüsünden kişisel gelişim konularına kadar bir çok konuda podcast bulmak mümkün. 5 sezonluk dev arşivi sizi bekliyor.

Fularsız Entellik

Halk için entellektüellik sloganı ile yoluna başlayan podcast serisi güncel bir çok konuda içerik yayınlıyor. Suriye ve mülteci meselesinden  ekonomik konulara kadar bir çok konuda ekip olarak podcast yayınları yapıyorlar. Podcast serisinin bazı konu başlıkları ise şöyle; Demokrasinin Geleceği Üzerine, Kobe Branyt’ın ölümüne üzülmek, Genetik ve Çevre.

Odadaki Fil

Fatih Aker ve bir yakın arkadaşı tarafından devam ettirilen podcast serisi. Dinleyicileri tarafından güzel, kaliteli ve eğlenceli olarak tanımlanan podcast serisi gündem konularında değil de daha çok sohbet içerikli konularda podcastler yayınlıyor. Doksanlar, Kişisel Gelişim, Maksat Muhabbet Olsun, itiraf.com bazı podcast başlıkları.

Farz-ı Mizah

İsmail Türküsev, Turgut Uç ve Yiğitcan Erdoğan tarafından yayınlanan komedi türündeki podcast serisi. Bu podcast serisinin konusu stand-up. Her bölümden önce izlenilen bir stand-up gösterisi bu üçlü tarafından yorumlanıyor. Bölümden önce duyurulan stand-up gösterisinin ismi sayesinden izleyiciler de podcast yayınlanmadan önce gösterileri izlemiş oluyor. Niş bir inceleme podcasti diyebiliriz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  The Irishman - Film Değerlendirmesi - Hikayesi

Umarım Annem Dinlemez

Tuluğ Özlü’nün hazırlayıp sunduğu radyo programı / podcast sersi. Her bölümde farklı bir konuğun alındığı podcast serisinde çeşitli konularda biraz da müstehcen olabilecek şekilde muhabbet ediliyor. Zaten adından da anlaşılabileceği üzere +18 bir podcast serisi dinlemek isteyenlerin bunu da göz önünde bulundurmasını tavsiye ederim. Şimdiye kadar toplam 12 bölüm yayınlanmış.

64Bits

Amerika’da Silikon Vadisinde çalışan 4 Türk’ten teknoloji konulu bir podcast serisi. Podcast serisi artık devam etmese de 27 bölümlük bir arşivleri bulunuyor. Boş vakitlerde teknolojiye ilgili duyanlar için iyi bir seçenek olabilir.

FUNK Türkçe Podcast

Her gece en az 5 dakikalık podcast yayınlayan Youtube kanalı. Henüz amatör olan podcast kanalı güncel konular hakkında içerik üretiyor.

Funk Podcast Linki

Sosyal Podcast

Girişimcilik ya da girişimcilerin hikayelerine ilgi duyuyorsanız bu podcast size göre diyebilirim. Her bölümde girişimcilik ekosistemi ve yeni girişim hikayeleri hakkında konuşulan bir podcast serisi Sosyal Podcast. Kendilerinin tanımıyla Sosyal girişimcilik ve sosyal etki konularını eğlenceli ve kaliteli bir biçimde ele alıyorlar. Girişimcilerin  mutlaka takip etmesi gereken bir podcast olduğunu düşünüyorum.

 

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.