Mutlaka İzlenmesi Gereken 6 Netflix Türkiye İçeriği


Netflix gerek içerik zenginliği, gerekse de içerik kalitesi ile tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ilgi ile takip ediliyor. Bu yazımızda Netflix Türkiye’de izlenmesi gereken film, dizi, belgesel vb. içerik tavsiyelerine yer vereceğiz.

Netflix Türkiye – Mutlaka izlenmesi gereken dizi, film ve belgeseller

1. Inside World’s Toughest Prisons ( Dünyanın En Zorlu Hapishaneleri ) – Belgesel

Toplam 3 sezondan oluşan dev bir belgesel serisi. Adından da anlaşılacağı gibi belgesel hapishaneleri anlatıyor. Oldukça ilgi çekici bir konusu olan belgesel’in dili Portekizce. Hapishanelerin içine belgesel ekibi ellerinde kameralar ile girince o kadar da tehlikeli olmuyor ama belgesel izleyicisine hapishane ortamını yine de bir miktar hissettirmeyi başarıyor diyebiliriz. Bir çok ülkeden hapishanelerin konu alındığı belgeselde Norveç bölümü özellikle tavsiye edilir. Belgesel serisi içerisinde Norveç dışında Brezilya, Ukrayna, Kolombiya, Kosta Rika, Meksika, Filipinler, Tayland gibi bir çok ülkedeki hapishaneler ve şartları izleyiciye gösteriliyor.

2. The Platform – Film

21 Şubat 2020 tarihinde yayına giren film bir İspanyol bilim kurgu ve gerilim filmi. Dünyadaki ürünlerin insanlar arasında adaletsiz bir şekilde dağıtılmasını bir metafor üzerinden anlatan film Netflix üzerinde izlenmesi gereken içerikler arasında. Film bir platform üzerinde yaşayan insanlar ve kast sistemine benzer bir sistem üzerine kurulu. En üsttekiler yemekleri yiyor kalanları bir alt kattakiler, ondan kalanları ise bir alt kattakiler yiyor. Filmi izlemek isteyenler için bir uyarı filmde midenizi zorlayacak sahneler görebilirsiniz. Bunlara hazırlıklı olun.

3. Self Made : Madam C. – Dizi

İlk olarak Mart 2020’de yayınlanan Octavia Spencer‘ın da yer aldığı Netflix dizisi. A’Lelia Bundles tarafından yazılan biyografiden esinlenerek dizileştirilen yapım dram türünde. Özellikle kostümler, müzikler ve çekilen mekanları çok beğenilen mini dizi de Octavica Spencer’ın de performansı oldukça beğenildi. Dizi dünyanın ilk kendi çabası ile milyoner olan kadını  Madam c.j. Walker’ın hayat öyküsünü aslında başarı hikayesini anlatıyor. Bir dönem dizisi olan Self Made mutlaka izlemeniz gereken diziler arasında.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Yalnız Hissettirmeyen 5 Müthiş Dizi

4. The Boy Who Harnessed the Wind (Rüzgarı Dinginleştiren Çocuk ) – Film

Dünya prömiyerini 15. Sundance Film Festivalinde yapan film bir kitap uyarlaması. Malawi’de köyde yaşamını sürdüren bir çocuğun hayatını konu alan The Boy Who Harnessed the Wind zorluklar ile mücadele eden büyük kıtlık yaşayan köyünü bir rüzgar türbini inşa ederek kurtarmasını konu ediniyor. Çok zor şartlar altından yaşayan köy halkından birisi olan kahramanımızın köyünü kurtaran bir kahramana dönüşme serüvenine tanık oluyoruz. Köy yaşamının da çok doğal ve abartıya kaçmadan ekrana getirildiği bu film izlenmesi gereken filmler arasında. Filmin başrollerinde Chiwetel Ejiofor ve Maxwell Simba yer alıyor.

5. The Stranger – Mini Dizi

Ocak 2020’de Netflix üzerinden yayınlanan mini dizi 8 bölümden oluşuyor ve polisiye, gizem ve gerilim türünde. Harlan Coben romanından esinlenilerek çekilmiş bir dizi. Oyuncu seçmelerinde 300’den fazla oyuncuyu denediklerini anlatan film ekibi cast için oldukça titiz bir çalışma yürütmüş. Hatta bazı oyuncular dizi de yer alabilmek için cast seçimlerini yapan Harlan Coben’e yalvarmış. Dizi yayınlandığında oldukça beğenildi. Dizinin 2. sezonu ise ne yazık ki çekilmeyecek. Harlan Coben buna gerek olmadığını söylemiş.

6. House of Cards – Dizi

Amerikan siyasetini meraklıysanız ya da entirika ve çekişme ilginizi çekiyorsa bu dizi tam size göre. İlk olarak 2013 yılında yayınlanmaya başlayan Netflix dizisi toplam 5 sezon boyunca yayınlandı. Amerikan üst düzey siyasetine mercek tutan dizi hesaplaşmalar, çekişmeler ve komplolar ile dolu. Diziyi izlemeye karar vermeden önce diziyle ilgili değerlendirme ve tanıtım yazımızı da okuyabilirsiniz.

Siyaset ve Entrika – House of Cards

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.