Müziğin Kalbi Zeytinli’de Atacak – Zeytinli Rock Festivali 2017


Türkiye’nin en büyük müzik festivallerinden olan Zeytinli Rock Festivali 23-24-25-26-27 Ağustos tarihlerinde Balıkesir Zeytinli’de olacak.

Türk Rock müziğinin en tanınmış gruplarının sahne alacağı dolu dolu 5 günün geçirileceği Zeytinli Rock Festivali için geri sayım başladı. Balıkesir‘in Erdemit ilçesine bağlı Zeytinli beldesinde düzenlenecek olan festival her yıl bu bölgenin turizmi açısından da önemli bir rol oynuyor.

Zeytinli Rock Fest sadece geçtiğimiz yıl 75 sanatçı ve 150 bin müzikseveri ağırladı. Böylesine büyük bir festivalin Zeytinli’de düzenlenmesi bölgenin turizm açısından kalkınmasında büyük bir rol oynuyor.  Bu yıl sadece ana sahnede 35 konserin verileceği festival alternatif sahnesi ile yeni gruplara da ev sahipliği yapacak.

Müziğin bir an olsun kesilmediği Zeytinli Rock Festivalinde ana sahnede biten konserin hemen ardından ara vermeden alternatif sahne de yeni grupların söylediği şarkılar ile aralıksız müzik devam edecek. Festivale katılanlar için kamp imkanının da sunulduğu festivalde Kombine bilet 150, Kombine + Kamp bileti ise 175 liradan satışa çıktı. Günü birlik gelip eğlenmek isteyenler için ise günlük 50 lira karşılığında o güne ait konserleri takip etmek mümkün olacak.

Her yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye’nin en sevilen gruplarını ağırlayacak Zeytinli Rock Festivalinde Ana sahne programı şu şekilde.

23 Ağustos Çarşamba

Mor ve Ötesi, Feridun Düzağaç, Moğollar, Pilli Bebek, Yeni Türkü, İskender Paydaş, What da Funk

24 Ağustos Perşembe

Teoman, manga, Seksendört, Flört, Tuna Kiremitçi, Niyazi Koyuncu, Set

25 Ağustos Cuma

Athena, Selda Bağcan & Boom Pam, Ceylan Ertem, Pinhani, Adamlar, Pera, Çamur

26 Ağustos Cumartesi

Şebnem Ferah, Hayko Cepkin, Mabel Matiz, Umut Kuzey, Melis Danişmend, Sattas, TNK

27 Ağustos Pazar

Bulutsuzluk Özlemi, Pentagram, Mavisakal, Kurban, Kurtalan Ekspres, Baba Zula, Yedinci Ev

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Sen Hep 28 Yaşındasın : Erken Kaybettiğimiz Muhteşem İnsan Barış Akarsu

Geçtiğimiz yıllarda festivale katılanların en büyük şikayetlerinden olan temizlik sorunu, şarj istasyonlarının yetersizliği, tuvaletlerin yetersizliği, duşların yetersizliği, giriş ve çıkış kapılarının yetersizliği gibi sorunların bu yıl iyileştirilerek çözülmesi bekleniyor.

Milyon Yapım tarafından düzenlenen festivale bu yıl yaklaşık 200 bin müzikseverin katılması bekleniyor.  Müziğin kalbinin atacağı Zeytinli Rock Fest 2017’de bilet satışlarında ise artık sona gelindi. Festivale katılmak isteyenlerin ellerini çabuk tutması gerekiyor.

Ömercan Dinç

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.