Narcos’un 3. Sezonu Yayınlandı


Netflix’in göz bebeği Narcos’un 3. sezonu izleyiciyle buluştu. Cali Kartel’ini anlatan 3. sezon 10 bölümden oluşuyor. 3. sezonun ana karakteriyse Pedro Pascal’ın canlandırdığı Javier Pena.

Çıktığı andan itibaren kendisine unutulmazlar arasında yer açan Narcos nihayet 3. sezonuyla aramızda. İlk iki sezon Pablo Escobar‘ı işleyen Narcos 3. sezonunda Escobar‘ın tahtına oturan Cali Karteli‘ni anlatıyor. Wagner Moura‘nın efsane Pablo Escobar performansının yeri bu sezon doldurulabilecek mi henüz bilmiyoruz. Pablo Escobar benim için hem sevdiğim hem de nefret ettiğim bir karakter haline dönüştü. Kötü biri olmasına rağmen diziyi izledikçe kendisine bir saygı ve sempatiye başlamıştım. Bu hissi yine yaratabilecekler mi bilmiyorum.

Cali Karteli‘nden söz etmemiz gerekirse. Pablo Escobar Medellin şehrinde yaşayıp Miami pazarına hükmederken Cali Karteli New York’a hükmediyordu. Pablo Escobar‘ın çöküşünden sonra bir numaralı halk düşmanı olan Cali Karteli  97 senesinde çöktü. Pablo Escobar‘ın aksine işlerini daha gizli yürüten ve Cali şehrinin her yerine hükmeden Cali Karteli işlerini hep gizlilikle  ve başarıyla yürüttü.

Dizinin oyuncu kadrosu büyük ölçüde değişti. CIA ve Kolombiya Hükümeti’ne bağlı kişiler aynı kalsa da Cali Karteli‘nin dünyasına girmemizle yepyeni karakterlerle tanıştık. Damian Alcazar’ın canlandırdığı Gilberto Orejuela karakterini ve Alberto Ammann’ın canlandırdığı Pacho Herrera karakterlerini önceki sezonlarda da görmüştük. 4 kişi tarafından yönetilen Cali Karteli‘nin diğer babaları ise Francisco Denis’in canlandırdığı Miguel Rodriguez ve Pepe Rapazote’nin canlandırdığı Chepe Santacruz Londono karakterlerinden oluşuyor. Battlestar Galactica dizisinden tanıdığımız Edward James Olmos da ilk bölümde konuk oyuncu olarak yer alıp bizi gülümsetti. Pedro Pascal, Javier Pena rolüyle dizideki konumunu koruyor. Pablo Escobar‘ın yakalanmasından sonra rütbesi artan Javier Pena Cali Karteli‘nin bir numaralı düşmanı olacak gibi gözüküyor. Ayrıca dizinin çekim yerleri de değişti. Medellin yerine Cali çok daha farklı bir şehir, şehirdeki kartel yapılanması da çok daha güçlü. Cali Karteli, Pablo Escobar‘a göre işini çok daha profesyonel yönetmiş.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Blu Tv'nin Yeni Polisiye Dizisi: "Bozkır"

Narcos‘un 3. sezonu belki ilk iki sezonla aynı tadı vermeyecek ama yine de çok başarılı olduğu su götürmez bir gerçek. Şimdiden iyi seyirler

Narcos 3. Sezon Fragmanı

Ali Eren Sevinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.