Netflix Better Call Saul 4. Sezonu Neden Yayınlamıyor?


Bilindiği Üzere Better Call Saul’un bir AMC dizisi. Dizinin online yayın haklarını elinde bulunduran Netflix ilk 3 sezonu yayınlamıştı. 4. sezonun çıkmasından uzun bir süre geçmesine rağmen Amerika Netflix’de yayınlanan dizi Türkiye bölgesine henüz açılmış değil.

Better Call Saul 4. sezon afişi

Online dizi izleme platformu Netlfix dizileri sezonları bittikten sonra yayınlıyor. Bölüm bölüm yayınlama tarzı bulunmayan Netflix Better Call Saul dizisinin ilk 3 sezonunu AMC ile yaptığı telif anlaşması gereğince yayınladı. Ancak dizinin 4. sezonu hala Netflix Türkiye için aktif edilmiş durumda değil.  4. sezonun son bölümünün de AMC tarafından yayınlanmasının üstünden bir kaç hafta geçtikten sonra Netflix Amerka için yayına girmesi Türkiye’deki Netflix abonelerinin tepkisine neden oldu.

Better Call Saul Netflix Amerika Görüntüsü

Better Call Saul 4. Sezon Netflix Türkiye Yayın Tarihi

Geçtiğimiz günlerde 5. sezon için de onay alan başarılı dizinin Türkiye’de ne zaman yayınlanacağı hala belirsizliğini koruyor. 4. sezonun Türkiye yayın haklarını D-Smart ya da Fil TV platformlarının aldığı konuşulan dizi şu anda VPN aracılığıyla Netflix Amerika versiyonunda izlenilebilir durumda.  Daha önce yayınladığı sezonların tarihleri göz önünde bulundurulduğunda 2019 sonuna doğru Netflix Türkiye üzerinden de Better Call Saul dizisinin 4. sezonuna erişimin açılacağını söyleyebiliriz.

Daha önce 3. sezon da oldukça geç yayınlanmış ve Netflix Türkiye abonelerinden tepki almıştı.

Better Call Saul 4. Sezon Netflix’de Nasıl Türkçe İzlenir?

Netflix her yayın bölgesinde farklı alt yazı ve dublaj seçenekleri ile dizilerini yayına alıyor. Bu nedenle Better Call Saul dizisinin 4. sezonuna Amerika üzerinden erişme imkanınız olsa bile Türkçe alt yazı ya da dublaj seçeneğinin aktif olmadığını göreceksiniz. Better Call Saul dizisini Türkçe alt yazı ile Almanya bölgesine bağlanarak izleyebilirsiniz. Ancak her VPN netflix üzerinde ne yazık ki çalışmıyor.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Aşk 101 1. Sezon Dizi İncelemesi - Netflix

Netlifx sisteminin engelleyemediği özel VPN uygulamaları kullanmanız gerekmektedir. Bunun için ufak çaplı bir araştırma işinizi görebilir. İyi seyirler.

Better Call Saul 4. Sezonu için Netflix’e Gelen Tepkiler

 

 

 

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.