Nuh Tepesi – Ön İnceleme


Muhteşem senaryosu ve birbirinden kaliteli oyuncu kadrosu ile dikkat çeken film büyük bir merakla bekleniyor. Uzun süren hazırlıklar sonunda izleyici ile buluşmaya hazırlanan film 6 Mart 2020 de vizyona giriyor. Nuh tepesi filminde geçmişten gelen acılı günlerin etkisi bir anda gün yüzüne çıkmaktadır. Usta oyuncuların muhteşem performanslarına tanık olacağınız film sizi bambaşka hallere sürükleyebilir. Ömer karakterini canlandıran Ali ATAY hem oyunculuk noktasında hem de büründüğü rol noktasında üst düzey performans sergiliyor. Beklentilerin fazlasını görebileceğiniz film hem izlenme açısından hem de farklı ile kendini gösteriyor. Filmin yönetmen koltuğunda Cenk Ertürk aynı zamanda da senaryoyu da yazandır.

Nuh Tepesi Filminin Konusu

Ömer karısı ile yaşadığı problemlerden dolayı çok zor günler yaşamaktadır. Hamile olan eşi ile yaşadığı problemler yetmiyor gibi babasının da gelmesi işleri daha da zor hale sürükler. Ömer’i bırakıp Paris’e giden babası uzun yıllar sonra geri döner. Ömer’in babası rolünü ise usta oyuncu Haluk Bilginer canlandırmaktadır. Çok hasta olduğu için ömrünün son günlerinde köyünde zaman geçirmek istemesi ve çocukken dikmiş olduğu ağacın altına gömülmek istemesi ise tek vasiyetidir. Fakat gömülmek istediği ağacın Nuh Peygamber tarafından dikildiği inanılmaktadır. Böyle bir durum Ömer’i çok zor duruma düşürecektir. Köylüler ile karşı karşıya kalan Ömer kime inanacağını bilememektedir. Köylülerin ağaca olan bağımlığı ve inançların istedikleri şeyi yerine getirme noktasında zorlu halleri de beraberinde getirmektedir.

Çevre illerden ve ilçelerden çok sayıda ziyaretçi gelmesi köylünün kazanç kapısına dönüşmesine etki etmiştir. Böyle bir durumun ortadan kalma ihtimali köylüleri çıldırtır. Nuh tepesi için verilen mücadele için yapılan başvurular ve ispatlar da sonuç çıkmamaktadır. Köyde kaldıkları süre boyunca geçmişe dair baba oğulun birlerine karşı itirafları da filme farklı bir hava katmıştır. Hem dram hem de heyecan dolu anlara da şahit olabileceğiniz senaryo sizleri bekliyor. Ömer ve babasının ise tek derdi ağacın bulunduğu alanın kendilerine ait olduğunu belgelerle ispatlamaktır. Sizi derinden etkileyecek baba oğul hikayesi farklı halleri de beraberinde sunacaktır. Ömer’in eşi de köye geldikten sonra olayların seyri değişmeye başlayacaktır. Ömer babasının bu son isteğini yerine getirmek için uğraşırken problem yaşadığı eşi ile de ilgilenmek ister.

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]
Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Her (Aşk) Film İncelemesi - 2013

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.