Obi-Wan Kenobi Geri Geliyor


Star Wars evreninin kült karakterlerinden Obi-Wan Kenobi için yeni bir Star Wars çekileceği duyuruldu.

Obi-Wan Kenobi, Star Wars denilince akla gelen ilk isimlerden biri. Eski üçlemede de yeni üçlemede de yer alan Obi-Wan Kenobi için ayrı bir film çekileceği haberi ise geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Henüz senaryosu ve oyuncuları belli olmayan filmin yönetmenliği için 3 Oscar Adaylığı bulunan Stephen Daldry düşünülüyor. Ayrıca Yoda ve Boba Fett için de spinoff filmleri çekileceği söylnetiler arasında.

Geçtiğimiz yıl, yeni üçlemede Obi-Wan Kenobi karakterini canlandıran Ewan McGregor yeni bir Obi-Wan filminde oynamaktan memnun kalacağını dile getirmişti. Ayrıca Star Wars: The Force Awakens filminde de ufak bir sesli konuşma ile yer alan Ewan McGregor için acaba geri mi gelecek soruları soruluyordu. Obi-Wan Kenobi karakteri ise eski üçlemede Sir Alec Guinness tarafından canlandırılmıştı.

Disney şu an Han Solo’nun filmini 2018’e yetiştirmeye çalışıyor. Aynı zamanda Boba Fett filmi için de çalışmalar olduğunu duyuyoruz. Ama bir sonraki Star Wars filmi Star Wars: The Last Jedi olacak. 15 Aralık’ta vizyona girecek film için ufak bir incelemeyi sitemizde bulabilirsiniz.

Ewan McGregor benim için Obi-Wan Kenobi karakteri ile o kadar özlemiş biri ki onun yerine bir başkasını görürsem filme ısınamam diye düşünüyorum. Filmin en erken 2020’lerde vizyona gireceğini de hesaba katarsak aslında bunları konuşmak için fazlasıyla vaktimiz var. Ama şimdiden heyecanlanalım. Güzel bir film olacağına, sinema salonlarını dolduracağımıza hiç şüphe yok.

Ali Eren Sevinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]
Bu yazı da ilginizi çekebilir!  1934'ten günümüze : Murder on the Orient Express

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.