Oğuzhan Koç’dan Yeni Bir Single Çalışması : Küsme Aşka

Oğuzhan Koç geçtiğimiz günlerde DMC etiketiyle çıkan 3. single çalışması olan “Küsme Aşka” adlı şarkısını YouTube’da yayınladı. İlk haftasında 10 milyon barajını aşan şarkı oldukça beğenildi.

Son yayınladığı single çalışması Bulutlara Esir Olduk ile oldukça büyük bir beğeni yakalayan Oğuzhan Koç aradan geçen 1 yılın ardından yeni bir single ile sevenlerinin karşısına çıktı. 7 Nisan 2017 tarihinde yayınlanan Küsme Aşka şarkısı yayınlandığı ilk haftada YouTube video paylaşım platformunda 10 milyon barajını geçmeyi başardı.

Korsan İle Mücadele İçin Single

Sözü ve Müziği Oğuzhan Koç‘a ait olan Küsme Aşka şarkısı Oğuzhan Koç tarafından yayınlanan 3. single çalışması olma özelliğini taşıyor. Son dönemde özellikle Pop dünyasında başlayan single furyası sebebiyle artık sanatçılar albüm yapmak yerine şarkılarını tek tek yayınlıyor. Giderek azalan albüm satış değerleri ve korsanla mücadele edilememesinin bir sonucu olarak karşımıza çıkan bu durum karşısında sanatçılar böyle bir hareket planı sergiliyor.

Türkiye’de korsan ile mücadele etmek isteyen sanatçılar çözümü şarkılarını tek tek yayınlayarak dijital platformlardan elde edilecek reklam gelirlerinde buldu. Son dönemde YouTube’dan yayınlanan şarkılar hem sanatçıların tanıtımına büyük bir destek sağlıyor hem de küçük de olsa reklam geliri elde edilmesini sağlıyor. Bununla birlikte spotify, apple music, ttnet müzik, dezeer ve buna benzer bir çok platform da yine sanatçıların şarkılarını yayınladığı platformlar arasında yer alıyor.

Sinema Kalitesinde Bir Klip Çekildi

Bir kısa film tadındaki geçen Küsme Aşka klibinde birbirinden ünlü oyuncular yer aldı. Klipte yer alan oyuncular ise Oğuzhan Koç‘un BKM’den arkadaşı Şahin Irmak, en son Kertenkele dizisinde izlediğimiz Dilşad Şimşek, Arka Sokaklar, Kaderimin Yazıldığı Gün ve Adanalı gibi dizilerden tanıdığımız ünlü oyuncu Sinan Tuzcu, Paramparça dizisi ile yıldızı parlayan genç yıldız Alina Boz, Güldür Güldür ve bir çok film-dizi projesinden tanıdığımız İrem Sak, Özellikle Benim İçin Üzelme adlı dizi ile 2012 yılında yıldızı parlayan ünlü oyuncu Eren Hacısalihoğlu, Kaçak, Bir Deniz Hikayesi gibi dizilerden tanıdığımız Begüm Birgören ve bir çok gençlik dizisinden tanıdığımız Serkan Şenalp yer aldı. Başarılı klibin yönetmenliğini ise yine Oğuzhan Koç kliplerinin değişmez yönetmeni Bedran Güzel yaptı.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  YouTube Keşifleri 1 : Anatolian Rock Revival Project

Küsme Aşka Şarkısı İle İlgili Yorumlar

Küsme aşka şarkısı ile ilgili Ekşi Sözlük üzerinden yapılan yorumlar genel anlamda olumlu olmasıyla öne çıkıyor diyebiliriz. Şarkının kendisi gibi klibi de oldukça beğenilmiş. Bu açıdan Küsme Aşka şarkısı diğer şarkılarından bir tık daha önde diyebiliriz.

İşte Küsme Aşka şarkısı için yapılan yorumlardan bazıları;

“Şarkıya yorum yapmayayım ama klip gerçekten çok klas olmuş.”

“Şarkı çok güzel gerçekten, bununla birlikte klip de bir o kadar harika olmuş.”

“klibi de kendisi de muhteşem bir şarkı küsme aşka böyle klipleri özlemiştik. iyi geldi.”

“klibinde oynayan kişiler ile yüz güldürmüş bir klip olmuştur.”

 

Oğuzhan Koç – Küsme Aşka Şarkısının Sözleri

Hata bizde herşeyi söylemişler
Ne lazımsa şu sevdaya
Söz gümüşse sükut altın demişler
El aç, Dua et Allaha

Gurur aşkı korur sanırsın
Ama zaman
Sabredenin yanında olur
Bir gün hiç çalmazsa kapın
Hep boşluksa yanın
Çok yanar canın.İşte o an

Gözlermi dolar
Ellermi yanar
Dillermi susar
Özlediğin zaman
Sabret arkadaş bir güneş doğar
Her gecenin sabahına
Elbet her gidenin yeri dolar
Aman sakın küsme aşka

Gözler mi dolar
Eller mi yanar
Diller mi susar
Özlediğin zaman
Sabret arkadaş bir güneş doğar
Her gecenin sabahına
Elbet her gidenin yeri dolar
Aman sakın küsme aşka

Oğuzhan Koç – Küsme Aşka Şarkısının Klibi

Ömercan Dinç

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

1 thought on “Oğuzhan Koç’dan Yeni Bir Single Çalışması : Küsme Aşka

    oğuzhan

    (22 Nisan 2017 - 18:35)

    Çok Teşekkürler ederiz verdiğiniz bilgiler kesinlikle çok önemli sizi takip ediyoruz ve yeni videolarınızı beklıyoruz.

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.