Pes Artık Mini Dizi İncelemesi : Erkan Kolçak Köstendil & Bülent Şakrak


Senaryosunu ve Yönetmenliğini Erkan Kolçak Köstendil’in yaptığı mini dizi Pes Artık YouTube üzerinden yayınlandı. Dizinin oyuncu kadrosu Erkan Kolçak Köstendil , Bülent Şakrak ve Ertan Saban’dan oluşuyor. Filmin yapım ekibi de yine Erkan Kolçak Köstendil’in yakın çevresinden oluşuyor.  Erkan Kolçak Köstendil daha önce Onur Ünlü projesi olan YouTube dizisi Görünen Adam’ın içerisinde de yer almıştı.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Youtube Dizisi : Görünen Adam

Pes Artık Mini Dizi Konusu

Hikayemiz İstanbul Cihangir’de bir evde geçiyor. Karakterlerimizden biri İstanbul’da oyunculuk eğitimi yapan idealist bir oyuncu diğeri ise kendini geliştirememiş İzmitli bir serseri. Bu iki karakter çocukluktan arkadaştır. İzmit’ten çıkıp bir iş için İstanbul’a gelen dolandırıcı tipli karakterimiz idealist oyuncumuzun evinde kalmaya karar verince olaylar gelişir. Bu ikilinin başlarından geçen bir hikayenin anlatıldığı dizi tek bir mekanda geçiyor.

Pes Artık Mini Dizi Değerlendirmesi

Dizi bir internet dizisi olması sebebiyle yüksek bir prodüksiyona sahip değil. Tek bir mekanda genel olarak karakterleri tek bir açıdan izlediğimiz dizide ilk 2 bölüm itibariyle 2 karakter yer alıyor. Erkan Kolçak Köstendil ve Bülent Şakrak’ın hayat verdiği karakterler üzerinden dizinin hikayesi işliyor.

Dizi bir hikayeye sahip olsa da aslında 2 karakter arasında kültürel farklılıklar üzerinden mesajlar vermesi üzerine kurulu. Senarist Erkan Kolçak Köstendil karakterleri konuşurken aslında söylemek istediklerini onlara söyletiyor. Dünya görüşü çok farklı olan, hayata başka taraflardan bakan iki karakterin belli konular hakkındaki fikirlerini dizide görebiliyoruz. Hikaye bunun üzerine kurulmasa bile Pes Artık dizisinde Erkan Kolçak Köstendil konuşulan konularda ünlüleri, Bülent Şakrak’ın karakteri ise sığ bakış açılı izleyiciyi temsil eden görüşler dile getiriyor.

Kahramanlarımız kullanılan dilden, “ünlülük” tanımına kadar bir çok konuda eleştirilerini, görüşlerini dile getiriyor.

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.