Sahil Güvenliği Abartmak : Baywatch

Baywatch geçtiğimiz günlerde vizyona girmiş bir aksiyon komedi filmi. Yönetmenliğini Seth Gordon’ın yaptığı film 90’lardaki diziden esinlenerek yaratıldı.

Baywatch‘ı ilk Friends dizisinde gördüm. Sahilde ağır çekimde koşan bir grup can kurtaran olarak beynimde yer etmişti. Patrondan Kurtulma Sanatı(Horrible Bosses) ve Kimlik Hırsızı(Identity Thief) filmlerinin yönetmeni Seth Gordon filmin yönetmen koltuğunda. Başrollerde ise amerikan güreşi kariyerinden sonra Hızlı ve Öfkeli serisi’ne katılıp büyük bir yükselme kaydeden ve kariyerinde iyi bir şekilde ilerlemeye devam eden The Rock, Dwayne Johnson, gençlik dizi ve filmlerinde rastladığımız şimdiyse 30 yaşına gelmiş Zac Efron ve Percy Jackson filmlerinin ardından 2010 yılından itibaren birçok yapımda rol almış Alexandra Daddario yer alıyor.

90’lardaki yapımın yaratıcıları olan Michael Berk, Douglas Schwartz ve Gregory J. Bonann bu filmde de senaryoya dahil olmuş. Ama filme eski yapımdan tek dahil olan onlar değil. 90’lardaki yapımdan David Hasselhoff ve Pamela Anderson da Baywatch‘ta yer alıyor. Filmin kötü karakterini canlandıran Priyanka Chopra‘nın filme dahil oluşu ise oldukça ilginç. Bir Bollywood yıldızı olan Priyanka Chopra gençliğinde Baywatch‘ı severek izliyormuş ama asıl ilginç olan ilk başta bir erkek olması düşünülen filmin kötü karakteri rolünü yönetmen Seth Gordon Priyanka Chopra ile tanışıp görüştükten sonra rolü ona vermeye karar vermiş.

2 saatten oluşan film Dwayne Johnson‘ın canlandırdığı Mitch Buchannon etrafında ilerliyor diyebiliriz. Sahil güvenliğin başında olan Buchannon kendisini plajına adamış sorumluluk sahibi bir adamdır. Ekibine ilk başta pek hoşlanmadığı Matt Brody katılsa da daha sonraları cesetler, uyuşturu ve paranın sahiline iyice nüfuz etmesiyle Mitch Buchannon ipleri eline alıp plajını korumaya karar verir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Guardians Of The Galaxy Vol. 2 İncelemesi

Film bolca absürt komedi içeriyor. IMDb, MetaCritic ve Rotten Tomatoes gibi yerlerden düşük puan alsa da komik olduğuna şüphe yok. Vakit geçirmek için izlenebilecek çerezlik bir film.

Ali Eren Sevinç

 

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.