Sex Education – 2. Sezon İnceleme – Netflix

Sex Education Netflix’in son zamanlardaki popüler ve ses getiren dizlerinden biri. İlk sezonu geçen yıl yayınlanan ve o andan itibaren merakla ikinci sezonu beklenen dizinin hayran kitlesi bir hayli fazla. Özellikle gençlerin ilgi odağı olan Sex Education geçtiğimiz günlerde ikinci sezonu ile ekranlara geldi. Birçok kişi tarafından merakla beklenen Sex Education çoğu kişiye beklediğini veremedi. Dizinin favori çifti Otis ve Maeve ikilisinin bir araya gelmesini bekleyen izleyenler ne yazık ki bu sezon da beklediğini alamadı.

 

Sex Education 2. Sezon

 

Sex Education dizisinin başkahramanı Otis bazı sorunları sezon başında aşmış görünüyor. İlk sezondaki sex korkusunu aşan Otis vücudu ile daha barışık bir sezon geçirdi. Ama Otis’in bu sezon başındaki dertleri ne yazık ki bitmek bilmedi. Annesinin ilişkisi Otis’in hayatını oldukça zora sokuyordu. Otis’in annesi Jean Otis’in sevgilisi Ola’nın babası ile sevgili idi. Ve Ola’nın babası Jacob eve resmen kapak atmış durumdaydı. Her baktığı yerde Jacob’u gören Otis bu durumdan oldukça rahatsızdı. Bu durum annesinin ilişkisine zarar vermekteydi.

 

Bu durum yetmezmiş gibi Jean okulda geçici olarak bulunmaya başladı. Görevi müfredat için konuları belirlemek olan Jean öğrencilere ve öğretmenlere de sex tavsiyeleri verince Otis’in işlerini zora soktu. Tabi bu durumdan tek rahatsız olan Otis değildi. Okul müdürü Mr. Groff da bu durumdan rahatsızdı. Çünkü eşi de Jean’den tavsiye almaya başlamıştı. Sex hayatının öğrenilmesinden rahatsız olan Mr. Groff Jean’in işlerini baltalamak için elinden geleni yaptı.

 

Otis’in babasının da hikaye dahil olması ile hikaye bambaşka bir yere gitmeye başladı. Otis hem Ola hem de Maeve ile olan ilişkisinde büyük yanlışlıklar yaptı. Ve bu durumun sebebi olarak babasına benzediği fark etti. Babası gibi biri olmak istemeyen Otis kendi iç dünyasında büyük bir savaş verdi.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Blu Tv'nin Yeni Polisiye Dizisi: "Bozkır"

 

Sex Education birçok kişiye beklediğini veremese de bazı konularda da birçok kişinin beğenisini aldı. Dizide en çok beğenilen taraf kadınların cinsel istismara uğraması konusundaki tepkiydi. Dizi zaten gençleri barındıran ve onların sex hayatlarını yansıtmaktadır. Dizideki kızların hep birden cezaya kalması ve cezalarından kurtulmak için de hepsinin ortak ilgi alanı bir konu bulmaları gerekiyordu. Ama kızların hepsi o kadar zıt karakterdi ki hiçbir noktada buluşamadılar. Ta ki Amee başına gelen talihsiz anısını kızlarla paylaşana kadar. Otobüste yakın bir tarihte cinsel istismara maruz kalan Aimee hiçbir ortak noktası olmayan bu kız grubunu bir araya topladı. Dizi de oldukça konuşulan ve diğer kızlar tarafından da eleştirilen bu konuda bütün kızlar Aimee’ye destek olmak için bir araya geldi. Bu olay sonrası kızlar birbirine açıldı ve hepsi geçmişlerinde kalan istismara uğradıkları kötü anılarını diğerlerine anlattı. Birbirlerine bu olay sonrası bağlanan kızlar bu olaydan sonra arkadaş olma kararı aldı.

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 3 Average: 5]

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

1 thought on “Sex Education – 2. Sezon İnceleme – Netflix

    Emre KESİM

    (17 Şubat 2020 - 01:50)

    Otis’in hikayesi her sezon sonunda karışıyor, Maeve’e tam açıldım derken yine sürpriz bir son ilk sezon ki gibi bakalım 3.sezon nasıl olacak bekleyip görelim.

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.