Sıcak Bir Sohbet Tadında: Haşırt Dı Bilekbord


Zafer Algöz sanat hayatı boyunca tanıştığı ünlü isimlerden derlediği hikayeleri Haşırt Dı Bilekbord adlı kitabında topladı. Sıcak bir sohbet tadında bir anlatımın olduğu kitap birbirinden farklı bir çok hikayeden oluşuyor.

 

Zafer Algöz özellikle son yıllarda Cem Yılmaz filmlerinde sıkça gördüğümüz bir isim. Uzun sanat yaşamı boyunca Ağır Roman tarzındaki filmlerde yada Arog, Yahşi Batı ve Pek Yakında gibi Cem Yılmaz filmlerinde de gördüğümüz Zafer Algöz şimdiye kadar sayısız ünlü isimle çalışma fırsatı buldu. Arkadaş çevresinde anlattığı güzel hikayeler ile tanınan Zafer Algöz çevresinden gelen yoğun istek sonucunda yıllar boyunca arkadaşlarına anlattığı hikayeleri kitabında bir araya getirdi. Geçtiğimiz dönemde KAFA adlı dergide de aylık yazılar kaleme alan Zafer Algöz’ün kitabında KAFA dergisinde yazdığı yazılardan da parçalar yer alıyor.

Sıcak, samimi ve içten bir anlatıma sahip olan Haşırt Dı Bilekbord Zafer Algöz’ün ilk kitabı olsa da oldukça kaliteli bir akışı bulunmakta. Aynı zaman da biyografi de denilebilecek olan kitapta Zafer Algöz’ün geçmişten bugüne yaşadığı anıları bulmak mümkün. Kitabın kadrosu ise kendi deyimi ile adeta “Şampiyonlar ligi”. En yakın arkadaşı olan Erkan Can’dan Cem Yılmaz’a büyük ustalar Kemal Sunal, Öztürk Serengil, Adile Naşit gibi çok kıymetli sanatçılar da Haşırt Dı Bilekbord kıtabında yer alıyor. Uzaktan takip ettiğimiz büyük yıldızların samimi hallerinin bulunduğu kitapta samimi bir sohbet havası var. Birinci şahıs anlatımının kullanıldığı kitabı okurken kendinizi Zafer Algöz, Kemal Sunal ve Öztürk Serengil gibi isimlerden kurulu bir dost meclisinde bulabilirsiniz. Kitapta her ünlü isim ile birbirinden eğlenceli, samimi, komik ve içten sohbetleri bulmanız mümkün. Her hikayenin birbirinden bağımsız olduğu kitabı ister başından sonuna okuyun ister sondan başa. Tekrar tekrar izlenecek bir film tadında geçen kitap geçmişe duyduğumuz o özlemin aslında sıcak samimi bir sohbetten ibaret olduğunu bizlere bir kez daha hatırlatıyor.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  İkigai- Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı İncelemesi

Kitabın isim babası Öztürk Serengil tarafından literatüre kazandırılmış olan haşırt the black board the seaside hikayesinden gelmekte. Kitabın ismine karar veren ise aynı zaman da kitabın önsözünü de yazan Cem Yılmaz.

Ömercan Dinç

 

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

2 Comments

  • Ozan Kahraman

    Bu kitapta sadece setteki anılar bile anlatılsa yine de alınabilecek bir kitap.Öyle olmadığını da bu yazıdan ögrenmiş oldum.Bi an önce alıp okumayı düşünüyorum.

  • Erdem Güneş

    Zafer Algöz’ün kalitesi zaten belli.Oyunculuğuna diyecek lafta yok.Kitapta bahsettiği gibi şampiyonlar ligi varsa o da öncülerinden birisidir keza yazdığı kitabın kalitesinden okuyunca anlayacaksınız,samimi dili ile bizi kitaba çok güzel bir şekilde bağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.