Sıcak Bir Sohbet Tadında: Haşırt Dı Bilekbord

Zafer Algöz sanat hayatı boyunca tanıştığı ünlü isimlerden derlediği hikayeleri Haşırt Dı Bilekbord adlı kitabında topladı. Sıcak bir sohbet tadında bir anlatımın olduğu kitap birbirinden farklı bir çok hikayeden oluşuyor.

Zafer Algöz özellikle son yıllarda Cem Yılmaz filmlerinde sıkça gördüğümüz bir isim. Uzun sanat yaşamı boyunca Ağır Roman tarzındaki filmlerde yada Arog, Yahşi Batı ve Pek Yakında gibi Cem Yılmaz filmlerinde de gördüğümüz Zafer Algöz şimdiye kadar sayısız ünlü isimle çalışma fırsatı buldu. Arkadaş çevresinde anlattığı güzel hikayeler ile tanınan Zafer Algöz çevresinden gelen yoğun istek sonucunda yıllar boyunca arkadaşlarına anlattığı hikayeleri kitabında bir araya getirdi. Geçtiğimiz dönemde KAFA adlı dergide de aylık yazılar kaleme alan Zafer Algöz’ün kitabında KAFA dergisinde yazdığı yazılardan da parçalar yer alıyor.

Sıcak, samimi ve içten bir anlatıma sahip olan Haşırt Dı Bilekbord Zafer Algöz’ün ilk kitabı olsa da oldukça kaliteli bir akışı bulunmakta. Aynı zaman da biyografi de denilebilecek olan kitapta Zafer Algöz’ün geçmişten bugüne yaşadığı anıları bulmak mümkün. Kitabın kadrosu ise kendi deyimi ile adeta “Şampiyonlar ligi”. En yakın arkadaşı olan Erkan Can’dan Cem Yılmaz’a büyük ustalar Kemal Sunal, Öztürk Serengil, Adile Naşit gibi çok kıymetli sanatçılar da Haşırt Dı Bilekbord kıtabında yer alıyor. Uzaktan takip ettiğimiz büyük yıldızların samimi hallerinin bulunduğu kitapta samimi bir sohbet havası var. Birinci şahıs anlatımının kullanıldığı kitabı okurken kendinizi Zafer Algöz, Kemal Sunal ve Öztürk Serengil gibi isimlerden kurulu bir dost meclisinde bulabilirsiniz. Kitapta her ünlü isim ile birbirinden eğlenceli, samimi, komik ve içten sohbetleri bulmanız mümkün. Her hikayenin birbirinden bağımsız olduğu kitabı ister başından sonuna okuyun ister sondan başa. Tekrar tekrar izlenecek bir film tadında geçen kitap geçmişe duyduğumuz o özlemin aslında sıcak samimi bir sohbetten ibaret olduğunu bizlere bir kez daha hatırlatıyor.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Bir Radyocunun Anıları : Otuz Beş’i Beklerken

Kitabın isim babası Öztürk Serengil tarafından literatüre kazandırılmış olan haşırt the black board the seaside hikayesinden gelmekte. Kitabın ismine karar veren ise aynı zaman da kitabın önsözünü de yazan Cem Yılmaz.

Ömercan Dinç

 

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

2 thoughts on “Sıcak Bir Sohbet Tadında: Haşırt Dı Bilekbord

  Ozan Kahraman

  (30 Mart 2017 - 14:25)

  Bu kitapta sadece setteki anılar bile anlatılsa yine de alınabilecek bir kitap.Öyle olmadığını da bu yazıdan ögrenmiş oldum.Bi an önce alıp okumayı düşünüyorum.

  Erdem Güneş

  (30 Mart 2017 - 14:36)

  Zafer Algöz’ün kalitesi zaten belli.Oyunculuğuna diyecek lafta yok.Kitapta bahsettiği gibi şampiyonlar ligi varsa o da öncülerinden birisidir keza yazdığı kitabın kalitesinden okuyunca anlayacaksınız,samimi dili ile bizi kitaba çok güzel bir şekilde bağlıyor.

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.