Siyah Tavşan’dan Yeni EP: “Diyonizyak”


Siyah Tavşan “Örümcekler” isimli EP’sinin ve Barış Özcan ile ortak bir çalışma sonucu ortaya çıkardığı “Tractatus 7.0” isimli enstrümantal teklisinin ardından “Diyonizyak” isimli 4 şarkılık yeni EP’sini çıkardı. Bu çalışmada Nietzsche’nin “Tragedyanın Doğuşu” isimli kitabından yüksek derecede etkilenen grup, dinleyicilere karanlık olan yanlarını gösteriyor. Siyah Tavşan genel olarak benzer temalardan bahsetse de bu çalışmada hem tarzın biraz daha gelişmesi hem sözlerin yazılış üslubunun değişmesi bakımından oldukça özgün ve ilham verici bir iş ortaya koyuyor.

Albümün açılış parçası olan “Taş Düştü = Adam Öldü” her olgunun aynı değeri taşıdığını ve yaşamın beyhudeliğini anlatıyor. İkinci şarkı olan “Hiç Adam” insan olarak bilince sahip olmanın dayanılmazlığı ve bir hayvanın ya da bitkinin bütünlüğüne dönme isteğini, doğaya karışmaya özlem duymayı anlatıyor. Sonraki şarkı “Kuzgun” ise Edgar Allan Poe’nun aynı isimli şiirinden etkilenerek bestelenmiş olmakla beraber bir insanın intihar etmek ve etmemek arasındaki git gelini ve bilinç akışını anlatıyor. Son şarkı olan “Kahrex” ise eski bir Yunan hikayesi olan Silenos ve Midas’ın karşılaşmasını anlatırken aynı zamanda grubun vokali Denizalp Şimşek’in yaşadığı bir anıyı bu hikayeyle birleştirerek hayatın aslında insanlar için yaşanılmaz bir yer olduğunu anlatıyor.

Diyonizyak :    

    
    

Hiç Adam Klip:    

    
    

Spotify: https://spoti.fi/2MXmUXe    

Instagram: https://bit.ly/32ve5uf     

Twitter: https://bit.ly/2V9NBgY     

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 1 Average: 5]
Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Erdem Genç’in Motivasyon Albümü Yayınlandı

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.