Sonunda Geliyor : Arif v 216

Cem Yılmaz’dan yıllardır beklenilen devam filmi sonunda geliyor. Arif v 216 ismi ile 2018 yılında sinemada izleyeceğimiz filmin “145” saniyelik teaser’ı da yayınlandı.

Cem Yılmaz sanat hayatı boyunca bir çok filme imza attı. Bu filmlerin çoğunda hem kendi yazdı hem de kendisi yönetti. Hatta bazı filmlerde onu yapımcı olarak da gördük. Cem Yılmaz filmleri arasında bir tanesi var ki yıllar geçse de espirileri dillerde. GORA filminden bahsediyorum. GORA 2004 yılında yayınlandığında o döneme kadar yapılmış en ciddi ve en kaliteli bilim kurgu filmiydi. Sadece kalitesi değil mizahı ile de oldukça beğenilmişti.

Aradan 4 sene daha geçtikten sonra devam filmi olarak karşımıza AROG çıktı. Kahramanımız Arif bu kez uzay yerine taş devrine gidiyordu. 2008 yılında vizyona giren AROG ilk film olan GORA kadar beğenilmese de gişe de iyi bir başarı yakalamıştı. Bu iki filmden sonra bir çok filme imza atan Cem Yılmaz’dan hep 3. bir film beklendi.Bundan yaklaşık 2 sene önce dedikoduları gelmeye başlayan Arif v 216 filmi uzun süre konuşulduktan sonra nihayet duyuruldu. Cem Yılmaz tarafından yazılan senaryo oyunculara okutulmaya başlandı. İlk olarak Ozan Güven‘in oynayacağını öğrendiğimiz Arif v 216 filminde Zafer Algöz‘ün de oynaması kesin gibi duruyor. Henüz sadece teaser’ı yayınlanan Arif v 216 filmi 2018 yılında vizyona girecek. Çekimlerinin mayıs ayında başlaması beklenen filmin oyuncuları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayacaktır. Bu arada filmin yönetmeni bu sefer Cem Yılmaz Değil! Arif v 216 filminin yönetmenliğini Kocan Kadar Konuş, Görümce ve Tolga Çevik‘in filmi olan Patron Mutlu Son İstiyor’dan tanıdığımız Kıvanç Baruonü yapacak. Filmin başrol kadın oyuncusunun ise bir çok komedi projesinden tanıdığımız Seda Bakan‘ın olması bekleniyor. Ayrıca Gupse Özay‘ın da filmin oyuncu kadrosunda yer aldığı konuşulanlar arasında.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Öldür Beni Sevgilim Film İncelemesi

Arif v 216 filminin konusuna gelecek olursak. Teaser’da da gösterildiği üzere 216 Dünya’ya Arif’i ziyaret etmek için geliyor. Ve olaylar gelişmeye başlıyor. Gelen haberlere ve yayınlanan filmin animasyon görsellerine göre film sadece günümüzde değil 60’lar ve 70’lerde geçiyor. Eğlenceli bir olacağa benzeyen Arif v 216 filmi duyurulduğu ilk günlerden itibaren büyük ilgi görmeye başladı.

Arif v 216 filminin yayınlanan teaser’ı;

Ömercan Dinç

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

11 thoughts on “Sonunda Geliyor : Arif v 216

  Hakan

  (20 Mart 2017 - 21:16)

  İnce ince mesajlar vermeye devam … Arif ‘in meşgule aldığı çağrıyı gördünüz mü? Açıkçası şimdiden cuk diye oturmuş diyeceğimiz espirileri görür gibi oluyorum.

  Blogdede

  (21 Mart 2017 - 01:10)

  Heyacanla beklediğim bir film. Zaten Cem Yılmaz yapıyorsa kötü olacağını düşünmüyorum. En beğenilmeyen projeleri bile piyasanın büyük çoğunluğundan daha iyi. GORA’yı çok beğenmiştim, Arif Işık karakterini de fazlasıyla benimsedim. Yeni filmde karakterin daha ön planda olmasına ayrı bir sevindim. Bu yazıda, böyle güzel bir haber verdiğin için teşekkürler dostum.

  Orakci Blog

  (26 Mart 2017 - 23:52)

  Uzun zamandır bekliyodum valla ama yayın tarihine hala var yine uzun zaman bekleyecez .

  Mehmet

  (27 Mart 2017 - 11:12)

  büyük merak ve heyecanla bekliyoruz ama 2018’de yayınlanmamalı o kadar nasıl bekleyecez be 😀

  ishana

  (7 Nisan 2017 - 09:25)

  Cem Yılmaz ve kadrosu , oldukça büyük bir kesmi buy film ile güldürmeyi yine başaracaklar. Elbette muhafazakar bir kesim de esprilerin daha az argo olması konusunda fikirlerini defalarca ortaya koymuştu.

  WebCenneti Blog

  (9 Nisan 2017 - 23:49)

  Gora filmimi zamanında günde 2 kere dinlerdim. Ne günlerdi be.

  umut can

  (23 Nisan 2017 - 17:34)

  Valla çıksın direk gidicem öyle bekliyorum yani. Baya beklicez ama 🙂

  Tekstil Türkiye

  (30 Mayıs 2017 - 17:07)

  Sabırsızlıkla bekliyoruz..

  Muhammed

  (23 Temmuz 2017 - 00:47)

  Bu filmin çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Cem Yılmaz’ın bütün filmleri kaliteli gerçekten böyle bir komedyen bulmak artık çok zor.

  […] Sonunda Geliyor : Arif v 216 […]

  İsmail

  (13 Ocak 2019 - 08:59)

  Filmi izleyen birisi olarak puanım 10 üzerinden 8 gerçekten çok güldürüyor ve eğlendiriyor CEM Yılmaz farkını konuşturmuş yine. Ha bir gora bir arog değil ama gerçekten izletiyor kendini. Özellikle Arif’le 216’nın son sahnelere doğru rakip olduklarını görmek filmin gidişatını müthiş değiştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.