Tan Sağtürk Akademi 100. Yılda 100 Çocukla 23 Nisan’ı Kutluyor


Tan Sağtürk Akademi farklı ülke ve milletlerden 100 çocukla ve değerli sanatçılarımızla 23 Nisan’ın 100. yıl dönümünü kutluyor. 23 Nisanlarda dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 1,000’lerce çocuğu bizzat evlerimizde misafir eder, bu sayede farklı dil ve kültürlerde binlerce çocuk birbirleri ile tanışır, arkadaş olur, beraber dans ve müzik gösterileri organize ederlerdi.

Kuruluşumuzun 20. yılını kutlarken; Tan Sağtürk Akademi olarak bu fikirden yola çıkarak bu sene 100. yıl dönümünü kutlayacağımız 23 Nisan’a ve içinde bulunduğumuz özel duruma uygun olacak şekilde, sanal ortamda bir proje yaptık. Tan Sağtürk Akademi öğrencilerinin yanı sıra farklı ülke ve milletlerden 100 bale, dans ve müzik öğrencisini Beethoven’ın 9. senfonisinin 1,5 dakikalık bölümünde bale ve dans koreografileri ile bir araya getirdik. Müzik öğrencilerimiz de bu koreografilere enstrümanları ile eşlik etti.

Piyanist Anjelika Akbar, Devlet Opera ve Balesi Orkestrası sanatçıları, Devlet Senfoni Orkestrası sanatçıları ve müzik bölümü eğitmenlerimiz Beethoven’ın 9. senfonisinin bir bölümünü seslendirerek projemize değer kattılar.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. kuruluş yıl dönümünü böylesine bir proje ile kutlayabilmemize destek veren değerli sanatçı, eğitmen ve öğrencilerimize teşekkür eder, bu anlamlı kutlamayı sizlerle paylaşmak isteriz.

Tan Sağtürk Akademi hakkında:

  1. yılını kutlayan Tan Sağtürk Akademi; bale, dans, müzik, cimnastik ve hobi dersleri branşlarında eğitim vermektedir. Akademi, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bale müfredatı ile Royal Academy Of Dance Sertifika Programı’nı uygulamaktadır. London College of Music Yetkili Eğitim Merkezi olarak, müzik bölümünde Avrupa ve dünya eğitim platformlarında kalite kriterleri açısından kendini kanıtlamış bir müfredat ile eğitim vermektedir.
Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Televizyondaki En İyi Kültür-Sanat Programları

Tan Sağtürk Akademi’nin İstanbul’da Fulya, Yeşilyurt, Altunizade, Çekmeköy, Bahçeşehir, Göktürk, Bağdat Caddesi, Ataşehir ve Zekeriyaköy olmak üzere 9 şubesi, İzmir’de Mavişehir ve Üçkuyular olmak üzere 2 şubesi, Trabzon’da 1 şubesi, Antalya’da 1 ve Bodrum’da 1 şubesi bulunmaktadır. Yakın gelecekte Tan Sağtürk Akademi’ye eklenecek yeni şubeler için çalışmalar devam etmektedir.

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.