Tekrardan : Karayip Korsanları

Karayip Korsanları dünyanın en çok hasılat yapan 10 film serisinden birisi. İlk olarak 14 yıl önce 2003 yılında tanıştığımız Karayip Korsanları 6 yıl aradan sonra 26 Mayıs’ta izleyiciyle buluşacak.

Karayip Korsanları hem eğlenceli hem de bol aksiyonlu bir film. Belki de çerezlik filmlerin en iyisi. Johnny Depp‘in canlandırdığı Jack Sparrow karakterinin başarısıysa burada büyük. Jack Sparrow bizi güldüren, düşündüren, etkileyen tüm zamanların en iyi film karakterlerinden biri. Johnny Depp ise gerçekten bu rolü hakkıyla canlandırıyor hatta yaşıyor.

Yeni çıkan filmse Pirates of the Caribbean : Dead Men Tell No Tales ilk olarak 2013’te duyuruldu. 4 yıldır beklediğimiz film Türkçe’ye Karayip Korsanları : Salazar’ın İntikamı olarak çevrildi. Salazar ise yetenekli oyuncu Javier Bardem tarafından canlandırılan bir gemi kaptanı. No Country For Old Men filmiyle En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü alan Bardem‘in seriye güzel bir soluk getireceğinden hiç şüphem yok. Ayrıca önceki filmlerden Will Turner rolünü canlandıran Orlanda Bloom da bu filmde yer alacak. Tecrübeli oyuncu Geoffrey Rush ve Jack Sparrow‘un ekürisi Gibbs‘i canlandıran Kevin McNally de yine bu filmde yer alıyor. Ayrıca bir sürpriz olarak Keira Knightley‘in de bu filmde rol alacağını öğrenmiş olduk son fragmanda.

Fragman çok etkileyici olmasa da erken gösterimlerden sonra gelen yorumlar şaşırtıcı biçimde güzel. Bu da fragmanlar biraz sönük kalsa da bizi heyecanlandıran bir haber. Tüm serinin en iyi filmi olduğunu söyleyen bile var. Ama yeterli beklentiyi karşılamasa bile 4. filmden iyi olduğu konusunda herkes hemfikir. Ayrıca merakınıza yenik düşerseniz illegal yollardan (tasvip ve tavsiye etmesek de) izleyebilirsiniz çünkü film korsanlar tarafından Disney fidye ödemeyi reddettiği için sızdırıldı.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Vizyona Girecek Filmler: 24 Kasım 2018

Yönetmen koltuğunda Joachim Ronning ve Espen Sandberg oturuyor. Senaryodan da kısaca bahsetmek gerekiyor elbette. Bermuda Şeytan Üçgeni‘nden kaçan Kaptan Salazar ve hayalet korsanları tüm korsanları ve Kaptan Salazar‘ın eski düşmanı Jack Sparrow‘u öldürmeye ant içmiş bir durumda. Jack Sparrow‘unsa tek umudu ise denizlere hükmetme gücü veren Poseidon’un Üç Dişli Mızrağı olacak. 129 dakika sürecek olan filmde Jack Sparrow‘un başına neler gelecek kurtuluşu olan mızrağı bulabilecek mi göreceğiz.

Fragmanı da izleyip hep beraber 26 Mayıs’ı bekleyelim. İyi seyirler

Ali Eren Sevinç

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

1 thought on “Tekrardan : Karayip Korsanları

    isacotur

    (23 Mayıs 2017 - 08:21)

    karayip korsalarıda sonunda matrik gibi kült bir sinema filmi olacak gibi duruyor, rakiplerini geride bırakan tarzıyla

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.