The Punisher: Spoilersız İnceleme

İlk olarak Daredevil’da gördüğümüz Punisher karakteri nihayet kendi dizisine kavuştu. Ama bu öyle bir kavuşmak ki The Punisher Daredevil’ı bile gölgede bıraktı.

İlk olarak Daredevil‘ın ikinci sezonunda gördüğümüz Punisher / Frank Castle karakteri dizinin ikinci sezonuna oldukça güçlü bir etki bırakmıştı. Güçlü ve acımasız bir şekilde karşımıza çıkan Punisher başta dövüş sahneleri olmak üzere her yerde oldukça iyi bir izlenim bıraktı. Bu izlenim öyle iyiydi ki Punisher‘ın kendi dizisi çekildi ve geçtiğimiz hafta yayınlanan The Punisher dizisi Marvel’ın Netflix’le yaptığı en harika iş oldu.

Dizinin Frank Castle / Punisher‘ı oynayan Jon Bernthal‘ı hepimiz The Walking Dead’den Shane olarak tanıyoruz. Orada izleyicinin sevmediği bir karakteri canlandırsa da bunu gerçekten öyle iyi başarmıştı ondan gerçekten nefret etmiştik. Daradevil‘da karşımıza çıktığında bu sefer nefret yerini bir tür saygınlık korku karışımı bir hisse dönüştürmüştü. Şimdi The Punisher dizisinde Frank Castle karakteri için ne kadar uygun bir seçim olduğunu bir kez daha anlıyoruz. İntikam, acı, hüzün gibi tüm hisleri ve kendisini daha çok gördükçe daha iyi anlıyoruz. Gerçekten Jon BernthalThe Punisher için harika bir seçim olmuş.

The Punisher dizisi Daredevil dizisinde intikamını almaya başlayan Frank Castle‘ın öldürmesi gereken son kişileri de öldürmesiyle başlıyor. İntikamını alan Punisher bir yıkım inşaatında çalışıp tek odalı bir evde kalıyor. Ama geçmişini hala unutamayan Punisher‘ın yolu kendisiyle benzer bir kaderi paylaşan Micro ile kesişince Punisher ailesinin ölümünün altında daha derin şeyler sebepler olduğunu anlıyor ve intikam alevi tekrardan yanmaya başlıyor. Diğer Marvel dizilerine göre oldukça karanlık ve sert olan The Punisher sizi öyle güzel içine çekiyor ki intikam ve adrenalini siz de damarlarınızda hissedebiliyorsunuz. Bu konuda elbette ki Jon Bernthal faktörü tekrardan devreye giriyor gerçekten harika bir oyunculuk ortaya koyan Jon Bernthal bizlere ekranlardaki en iyi Punisher olduğunu ispatladı.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  The Irishman - Film Değerlendirmesi - Hikayesi

The Punisher şimdiden IMDb’nin en iyileri arasında yerini aldı. Gelen yorumlar arasındaki tek olumsuz şey dizinin 13 bölüm olmasının biraz uzun geldiği. Ben The Punisher‘ı çok beğendim ve zevkle izliyorum. Size de izlemenizi öneririm. İyi seyirler.

Ali Eren Sevinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: 0 Average: 0]

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.