Tiyatrodan Sinemaya : Tatlım Tatlım


Yılmaz Erdoğan 2007 yılında yazıp yönettiği Haybeden Gerçeküstü Aşk adlı tiyatro oyununu Tatlım Tatlım ismi ile sinema perdesine taşıdı.

Tiyatro oyunu olduğu dönemde Haybeden Gerçeküstü Aşk oyununu Demet Akbağ ile birlikte iki kişilik oyun olarak oynamıştı. Yılmaz Erdoğan kendisinin yazdığı oyunun sinema uyarlamasını da yine kendisi yazdı ve yönetti. Tiyatro oyununda bir adet çift olmasına rağmen filmde 4 adet çift bulunuyor. Senaryo 4 çift arasında paylaştırılarak sinemaya uyarlanmış.

BKM‘de oynandığı dönemde kapalı gişe oynayan Haybeden Gerçeküstü Aşk’ın iyi bir sinema uyarlaması olan Tatlım Tatlım filminde birbiri ile daha önce oynamış bir çok BKM oyuncusu yer alıyor. Filmin kadrosu aslında klasik bir BKM filminin kadrosunu aratmıyor. Kadın oyuncular ; Büşra Pekin, Gupse Özay, Aylin Kontente ve Şebnen Bozoklu. Erkek Oyuncular ise ; Çağlar Çorumlu, Fatih Artman, Bülent Emrah Parlak ve Serkan Keskin‘den oluşuyor.

Oldukça kaliteli bir kadrosu bulunan filmin oyuncularının hepsi tecrübeli oyuncular. Genç olmalarına rağmen bir çok projede yer alan oyuncular özellikle BKM projelerinde bir arada oynamaya alışkın. Filmin yapımcılığını Necati Akpınar yapıyor. Komedi türünde izleyicisi ile buluşacak film aşkın her evresini izleyicisine mizahi bir üslup ile aktarıyor.

Bir aşkın başlangıcından sonuna kadar geçen evrelerin işlendiği Tatlım Tatlım 4 farklı çiftin yaşadığı benzer olayları konu olarak alıyor. Tiyatro oyunundaki senaryoya bire bir bağlı kalınarak sinemaya aktarılan Tatlım Tatlım filminde Yılmaz Erdoğan sinemasından etkiler görmek mümkün. Başarılı bir komedi filmi olması beklenen Tatlım Tatlım özellikle gişe performansı ile bunu taçlandırabilecek mi merak konusu.

Yılmaz Erdoğan‘ın bir zamanlar kendisinin yazıp oynadığı senaryoyu Tatlım Tatlım filminin oyuncuları oldukça başarılı bir şekilde oynamış. Özellikle oyunu izleyenler için bazı sahnelerde Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ mimiklerini oyuncular üzerinde görmeleri mümkün.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Acı Kiraz Filmi Değerlendirmesi ve Yorumu

Tatlım Tatlım filminin fragmanı

Ömercan Dinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

5 Comments

  • İşin içinde Yılmaz Erdoğan varsa kalitede vardır. Ayrıca film oyuncuları da oldukça başarılı oyuncular. Filmin konusu da önemli elbette. Açıkçası bu filmi izlemeyi düşünüyorum. Teşekkürler böyle sanatsal konularda paylaşım yaptığınız için.

  • sanatçıların devlet tarafından desteklenmesi oldukça önemli. bununla birlikte sinema sektörüne yapılan yatırımlar da karşılığını ödüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.