Trajediye Dönen Bir Aşk Hikayesi : Aşk Uykusu

Her aşk muhteşem başlar. Peki ya muhteşem devam eder mi? Bazıları etmez. Başrollerini Gökçe Bahadır, Alican Yücesoy ve Hande Subaşı’nın oynadığı Aşk Uykusu sinemalarda.

                                      Aşk Uykusu filmi oyuncularının bulunduğu afiş görseli

Herkesin kendi aşk hikayesi muhteşemdir. Her aşk muhteşem bir şekilde başlar. Toz pembe bir dünyada hisseder insan aşık olunca kendisini. Ancak hayat bu kadar toz pembe değildir. Gerçekler hem çok acı hem de onlarla yüzleşmek oldukça zordur. Aşk Uykusu filmi muhteşem başlayıp bir trajediye dönen bir aşk hikayesini konu alıyor.

Aşk doktoru olarak tanınan Mehmet Çoşkundeniz‘in yaşanmış bir olaydan yola çıkarak yazığı Aşk Uykusu romanından sinemaya uyarlanan Aşk Uykusu filmi oldukça gerçekçi bir üslup ile yaşanmış bu olayı seyirciye aktarıyor. Oldukça dramatik bir film olan Aşk Uykusu filminde özellikle Gökçe Bahadır performansı ile göz dolduruyor.

Aşk Uykusu Filminin Hikayesi

Aşk Uykusu filminin hikayesi ise şu şekilde. Filmin ana karakteri Yonca Serkan ile muhteşem bir aşk evliliği yapmıştır. Ancak her şey umduğu gibi gitmemiştir. Hayran olarak evlendiği Serkan günden güne değişmektedir. Evlilikleri ilerledikçe kavgalar artmakta, romantizm bitmekte, her şey değişmektedir. Bu zorlu süreçte Yonca’nın en büyük destekçisi ise Yonca’nın en yakın arkadaşı Seda’dır. Seda Yonca’yı sakinleştirmeye onu teselli etmeye çalışmaktadır. Günler ilerledikçe Yonca aldatıldığını düşünmeye başlamıştır. Bu süreçte Seda yine arkadaşının yanında en büyük destekçisidir. Aldatıldığını bir şekilde öğrenen Yonca bu kadını araştırmaya başlar. Ancak öğrendiği gerçek ile sarsılmış adeta beyninden vurulmuşa dönmüştür. Serkan’ın onu aldattığı kadın yakın arkadaşı Seda’dır.

Sonuç olarak ele alındığında oldukça kaliteli bir film olarak öne çıkıyor Aşk Uykusu. Kadrosundaki oyuncuların uyumu ve performansı  bu durumda oldukça etkili. Yaşanmış olan bu gerçek olay başarılı bir şekilde beyaz perdeye aktarılmış. İzlenmesi gereken bir drama filmi Aşk Uykusu

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Aksiyon Komedi : The Hitman's Bodyguard

Aşk Uykusu Filminin Fragmanı

Ömercan Dinç

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

1 thought on “Trajediye Dönen Bir Aşk Hikayesi : Aşk Uykusu

    Safiye Yaşar Erdiger

    (3 Nisan 2017 - 21:07)

    Peki sizi hangi karakter ve sahne daha çok etkiledi?

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.