Türk Malı Yeniden Ekranlara Dönüyor

2010 yılında Show TV ile hayatımıza giren Türk Malı dizisi efsane bir kadro ile Star Tv ile ekranlara geri dönüyor.

Yayınlandığı dönemde reyting rekorları kıran Şafak Sezer‘in başrolünde olduğu Türk Malı dizisi yeni bir kadro ile ekranlara dönecek. Şafak Sezer‘in Erman Kuzu adlı absürt karakteri canlandırdığı Türk Malı dizisi Kuzu ailesinin başından geçen absürt olayları konu alıyor.

Tam bir aile dizisi olan Türk Malı ailecek izlenebilecek bir ev komedisi. Sitcom türünde olan Türk Malı dizisi klasik bir  Türk ailesinin hayatını konu almıştı. Yenilenen kadrosu ile nasıl bir yol izleyeceği merakla beklenen Türk Malı dizisinin çekimlerine 8 Mayısta başlandı.

Süreç Film yapımcılığında ekrana gelecek dizinin oyuncu kadrosunda ise oldukça ünlü isimler bulunuyor. Mehmet Ali Erbil, Hasibe Eren, Nergis Kumbasar, Anıl İlter, Burcu Binici, Gülhan Tekin, Haki Biçici ve daha bir çok isim Türk Malı dizisinin yenilenen kadrosunda yerini aldı. Ayrıca dizinin senaristliğini de Tayfun Güneyer yapacak.

Şimdiden merakla beklenen Türk Malı dizisinin hangi gün yayınlanacağı ise henüz merak konusu. Bir çok güçlü yapım karşısında reyting kurbanı olabilecek dizinin performansı çok önemli. Binnur Kaya‘nın yokluğunu ise hangi isim ile doldurulacağı yine merak konusu olan bir diğer konu.

Türk Malı Dizisi Genel Değerlendirme

Yayınlandığı dönemde bir süre benim de severek takip ettiğim dizi bir süre sonra senaryoda sıkıntılar yaşamaya başlamıştı. Konu tekrarlarına düşen başarılı dizi bir süre sonra seyircinin ilgisini kaybetmişti. Aynı sorunları tekrar yaşaması muhtemel olan dizinin en büyük eksiği ise Binnur Kaya‘nın yokluğu yayınlandığı dönemde Şafak Sezer ile birlikte diziyi sırtlayan Binnur Kaya yeni kadroda yer almıyor.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Orjinalinden Uyarlanan En İyi Türk Dizileri

Dizinin eskiye göre en büyük artısı ise Mehmet Ali Erbil büyük bir kitlesi olan yıldız oyuncu seyirci tarafından ilgi çekmesine yardımcı olabilir. Sonuç olarak başarılı olacağını düşünmüyorum belli bir süre eski izleyicisi tarafından izlense de bir çok güçlü yapım karşısında tutunması zor görünüyor. Yaz dizisi olmaktan öteye gidemez.

Ömercan Dinç

 

 

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.