Vega : 12 Yıl Sonra Yeni Albümüyle


1996 yılında bu yana Türkiye’nin sevilen rock gruplarından olan Vega. 12 yıl aradan sonra Delinin Yıldızı adlı yeni albümünü yayınladı.

Vega‘yı Bu Sabahların Bir Anlamı Olmalı, Serzenişte, İz Bırakanlar Unutulmaz şarkılarıyla hatırlıyoruz. Şimdi hatırlayacağımız yeni şarkılara 12 yıl aradan sonra Delinin Yıldızı‘yla kavuştuk. 10 şarkıdan oluşan Delinin Yıldızı GRGDN müzik şirketi tarafından yayınlandı. Ayrıca yeni albüm turnesine de çıkacak olan Vega‘nın turne planı ve biletler için biletix‘e bakabilirsiniz. Vega‘yı lise ve üniversite yıllarında dinleyen kişiler aradan geçen 15 yılda oldukça değişse de Vega‘nın hala çok güzel olduğu gelen yorumlar arasında.

Vega ilk albümü Tamam Sustum‘u 1999 yılında yayınlamıştı. Ardından içinde grubun en ünlü şarkısı olan Bu Sabahların Bir Anlamı Olmalı şarkısını barındıran Tatlı Sert albümü geldi 2002’de. 2003 yılında ise Tatlı Sert albümündeki şarkıların farklı halini içinde barındıran Tatlı Sert 2 isimli 7 şarkılık bir albüm yayınlayan Vega 2005 yılında Hafif Müzik isimli albümü yayınladı. 2005’ten bu yana geçen 12 seneden sonra Delinin Yıldızı albümünü yayınlayan Vega tekrardan müzik dünyasında kendini belli ediyor. Belki ilerleyen zamanlarda çeşitli festivallerde kendilerine rastlayabiliriz.

Umarız ki bir sonraki Vega albümü için bir 12 yıl daha beklemek zorunda kalmayız. Kendine has melodileri, gitar tınıları ile hep samimi hep güzel olan Vega‘nın yeni albümü Delinin Yıldızı‘nı afiyetle dinleyin.

Vega – Delinin Yıldızı Deezer

Vega – Delinin Yıldızı Fizy

Vega – Delinin Yıldızı Muud

Vega – Delinin Yıldızı Spotify

Ali Eren Sevinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]
Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Bozcaada Caz Festivali’nden akış’a davet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.