Vince Flynn’in eserinden American Assassin


American Assassin Vince Flynn tarafından yazılmış bir polisiye romanıdır. Kitaptan aynı isimle uyarlanan film eylül ayında vizyona girecek.

American Assassin Vince Flynn‘in aynı ismi taşıyan kitabından uyarlanan bir sinema filmidir. Eylül ayında vizyona girecek filmin başrollerinde Maze Runner serisinden tanıdığımız Dylan O’Brien ve en son Spider-Man Homecoming filminde izlediğimiz yetenekli oyuncu Michael Keaton var. Filmin yönetmen koltuğunda ise Michael Cuesta oturuyor. Ayrıca Türk oyuncu Göksun Çam‘ın da filmde rol alıyor. Film konusu ile Türkiye’yi de kapsadığı için filmde başka Türk veya Türk asıllı oyuncular da var. Filmdeki ana karakterlerden biri de Türk bir ajan olan Annika karakteri. Annika’nın bir kod adı olduğunu varsayıyorum çünkü Annika’nın Türkçe’de bir karşılığı yok. Annika rolünü canlandıran Shiva Negar İran doğumlu olsa da Türkiye’de yaşamış.

Filmde Mitch Rapp rolü için ilk olarak Chris Hemsworth ile iletişime geçilmiş ama zaman konusunda uyuşamadıkları için rolü Dylan O’Brien almış. Dylan O’Brien‘ın seçilmesindeki en önemli etkense Vince Flynn‘ın American Assassin ile başlayan kitap serisi toplamda 15 kitaptan oluşuyor ve ilk kitapta da Mitch Rapp karakteri oldukça genç. Bu nedenle genç yaştaki Dylan O’Brien‘la anlaşan film ekibi Dylan O’Brien‘ın da film ile beraber büyümesini umut ederek bu anlaşmayı yapmış.

Kitapta Mitch Rapp göreve İstanbul’da başlıyordu. İstanbul’da silah tüccarlarına süikast düzenleyen Mitch Rapp daha sonra Hamburg’a geçiyor ve son olarak Beirut’a varıyordu. Filmin ise ne yazık ki İstanbul’da geçen bir sahnesi yok bildiğimiz kadarıyla. Ama Mitch Rapp‘in diğer kitaplarında yolu tekrardan İstanbul’dan geçiyor. Bu nedenle kim bilir ? Belki sonraki filmlerde İstanbul’u görebiliriz.

Filmin Konusu

Dylan O’Brien‘ın canlandırdığı 23 yaşındaki Mitch Rapp 14 yaşında ailesini trajik bir trafik kazasında kaybetmiş sorunlu geçmişi biri olan biridir. Sevgilisine evlilik teklif ettikten sonra sevgilisini teröristlerin saldırısı sonucu kaybeden Mitch Rapp intikam için yemin eder. CIA Müdür Yardımcısı Irene Kennedy tarafından hırsı fark edilen Mitch Rapp ajan eğitimi almak için Soğuk Savaş kıdemlisi Michael Keaton‘ın canlandırdığı Stan Hurley‘e katılır. Mitch Rapp ve Stan Hurley askeri ve sivil hedeflere yapılan rastgele saldırıları incelerken yakaladıkları bir ipucu onları bir Türk ajanı ile ortak göreve iter. Görevin amacı ise orta doğuda çıkacak yeni bir savaşın önüne geçmektir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Extraction Film İncelemesi - Netflix

American Assassin Türkçe Altyazılı Fragman

Ali Eren Sevinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.