Vizyonda Bu Hafta (13 Kasım – 19 Kasım 2017)


Sinema sezonu geçtiğimiz aylarda açıldı. Bu haftaysa sinemaya gitmek için harika bir hafta. İşte sizin derlediğimiz Vizyonda Bu Hafta yazımız.

Murder On The Orient Express

Murder On The Orient Express ile ilgili yazımızı 5 Haziranda sizinle paylaşmıştık. Şimdi aradan geçen 5 ayın ardından Murder On The Orient Express geçtiğimiz günlerde vizyona girdi. Zengin oyuncu kadrosuyla göze çarpan Murder On The Orient Express, Sherlock Holmes kadar olmasa da güzel bir polisiye filmi olmuş.

Yol Ayrımı

Yavuz Turgul 1976 yılında hepimizin gülerek ve severek izlediği Tosun Paşa filminin senaristliğini yaparken Şener Şen filmin yıldızlarından biriydi. Daha sonra sayısız kez aynı yapımda yer alan Yavuz Turgul ve Şener Şen pek çok efsane olarak nitelendirebileceğimiz filmlere imza attılar. Bunlar arasında en efsane diyebileceğimiz olan film şüphesiz Eşkiya filmiydi. En son 2010’da vizyona giren Av Mevsimi filminde beraber çalışan Şener Şen ve Yavuz Turgul 7 yıl sonra yine birlikte Yol Ayrımı‘nı bizlere sundu. Yine geçtiğimiz günlerde vizyona giren Yol Ayrımı, kendisine işe adamış ruhsuz bir iş adamının hayatını değiştirmesini konu alıyor. Oldukça güzel yorumlar alan filmin kesinlikle izlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Yavuz Turgul ve Şener Şen‘in harika bir film ortaya çıkardıklarından eminiz.

Ayla

Ayla hakkında ne desek az. 27 Ekim’de vizyona giren Oscar’a aday filmimiz Ayla hala vizyondayken gidip görmelisiniz. Gerçek bir olaydan esinlenerek yapılan filmde İsmail HacıoğluÇetin Tekindor ve Ali Atay göz dolduruyor.

Thor Ragnarok

27 Ekim’de vizyona giren bir diğer film ise Thor Ragnarok. Thor serisinin en eğlenceli filmi olan Thor Ragnarok bir süper kahraman filminden çok bir komedi filmi olmuş. Gidip görülmesi ve eğlencenin tadına varılması gerekiyor. O yüzden henüz izlemediyseniz hala çok geç değil hemen en yakındaki sinema salonuna koşabilirsiniz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Çetin Tekindor'un Başrolünde Olduğu Babam 6 Ekim'de Sinemalarda

The Killing Of A Sacred Deer

Başrollerinde Nicole Kidman ve Collin Farrell‘ın oynadığı gerilim korku filmi olan The Killing Of A Sacred Deer bu hafta vizyona giriyor. Şimdiye dek eleştirmenlerden oldukça iyi puan alan film Dunkirk filminde de rol alan Barry Keoghan burada oldukça önemli bir rol almış. The Killing Of A Sacred Deer filminin gerilim ve korku severlerin bayılacağı bir film olduğu kesin.

 

The Snowman

Bu hafta vizyona giren bir diğer gerilim ve korku filmi de The Snowman. Başrolünde Michael Fassbender‘ın yer aldığı yapımın eleştirmenlerden düşük puanlar aldığını da belirtelim. kendisine Snowman diyen bir seri katili yakalamaya çalışan Michael Fassbender iyi oynasa da filmi kurtaramamış.

Beginner

Yabancı adına rağmen yerli bir yapım olan Beginner‘ın baş rolünde yetenekli oyuncu Güven Kıraç bulunuyor. Eşini yıllar önce kaybeden bir taksi şoförünün öyküsünü anlatan film oldukça özgün bir senaryoya sahip.

Justice League

Yılın en çok beklenen filmlerinden biri olan Justice League nihayet bu hafta vizyona giriyor. DC’nin Avengers’ı diye tabir edebileceğimiz filmde Batman, Wonder Woman, Aquaman, Flash ve Cyborg beraber Justice League‘i oluşturuyor. Ayrıca yetenekli oyuncu J. K. Simmons Komiser Gordon’u canlandırırken, bir diğer yetenekli oyuncu olan Amy Adams, ve House Of Cards dizisinden tandığımız Robin Wright da filmde yer alıyor. Superman’in döneceği söylentileri filmin en popüler teorisi olmakla birlikte filmin en zayıf yönünün ise filmin baş kötü karakteri olacağı görüşündeyim. Umarım görsel efektler bizi yormaz ve Marvel’ın tatlı dünyasından uzaklaşıp DC’nin daha karanlık evreninin tadını iyice çıkartabiliriz.

Ali Eren Sevinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.