Yaşar 4 Yıl Aradan Sonra “Şehrin Yalnızlığı” İle Döndü

Son albümünü 2013 yılında yayınlayan Yaşar 4 yıllık bir aranın ardından 12 şarkıdan oluşan Şehrin Yalnızlığı adlı albüm ile müziğe geri döndü.

20 yıllık müzik kariyeri boyunca 12 adet albüm yayınlayan, onlarca hit şarkıda imzası bulunan, bir çok albümde konuk olarak bulunan Yaşar 13. albümü ile yeniden müzikseverler ile buluşuyor. Toplam 12 adet şarkısı bulunan Şehrin Yalnızlığı albümü klasik bir Yaşar albümü havasında.

Seyhan müzik etiketi ile çıkan Şehrin Yalnızlığı albümünde 8 adet söz ve müziği Murat Güneş‘e ait şarkı bulunuyor. Bir adet şarkının da söz ve müziği Yaşar’a ait. Bu albüm ile birlikte ilk kez başkalarının şarkılarını seslendiren Yaşar kendisi adına bir ilke imza atıyor ancak albüm hava olarak klasik Yaşar tarzının dışında değil.

Albümün Çıkış Parçası “Nara”

Şehrin Yalnızlığı albümün çıkış parçası olarak albüme adını veren Şehrin Yalnızlığı yerine Nara isimli şarkı seçildi. Albümün 2 numaralı parçası olan Nara oldukça keyifli bir şarkı. Nara parçası dışındaki şarkılara bakacak olursak klarnet solosuyla dikkat çeken Nevizade Sokağı diğer şarkılar arasından öne çıkıyor.

Nevizade sokağı şarkısı tam bir ege şarkısı şarkıyı dinlerken gözlerinizi  kapatırsanız kendinizi ege’de bir sahilde hissetmeniz mümkün olabilir. Albümün genel teması bu şekilde ilerliyor. Birbiri ile uyumlu şarkılar silsilesi şeklinde sıralanan şarkılar neredeyse tek bir dinleyişte bitiveriyor.

Albümün 6. şarkısı olan Markiz‘in albüm içerisinde bir de Flamenko versiyonu bulunuyor. Genel anlamda sow bir albüm olma özelliği taşıyan Şehrin Yalnızlığı albümü içerisinde hit olabilecek bir kaç şarkı barındırıyor. Ancak Yaşar‘ın bu albümde ulaşacağı kitle genel müzik dinleyicisi değil Yaşar dinleyenleri.

Her şarkısı ayrı güzel olan Şehrin Yalnızlığı Yaşar seven müzik dinleyenleri için oldukça iyi bir albüm. Genel anlamda klasik Yaşar tarzı içerisinde olması sebebiyle pop şarkıları arasında kendisine yer bulmakta zorlanacak olan albüm listelere girmekte zorlanması onu kesinlikle kötü bir albüm yapmıyor. Kaliteli bir albüm olan Şehrin Yalnızlığı gerçek müzikseverler tarafından kesinlikle zevkle dinlenecektir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  "Türkçe Rap'in Norm Ender'i Var" : Aura

Ömercan Dinç

 

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.