Yeniden “Her Şey Çok Güzel Olacak!”


Cem Yılmaz’ın Twitter hesabından duyurduğu habere göre Her Şey Çok Güzel Olacak yeniden çekilecek. Filmin orta metrajlı özel bir film olması planlanıyor.

 

Cem Yılmaz‘ın attığı tweete göre Her Şey  Çok Güzel Olacak‘ın 20. yılına özel olarak bir orta metrajlı film çekilecek. Filmin oyuncularının kim olacağı yada nasıl bir şey olacağı henüz belirsiz ancak bu haber bile bizleri mutlu etmeye yetti diyebiliriz. Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson‘u tekrar bir arada görecek olmak bu ikilinin her sevenini mutlu edecektir.

Bundan yaklaşık 20 yıl önce yayınlanan Her Şey Çok Güzel Olacak filmi bir Türk sineması klasiği olarak yerini almıştı. Yayınlandığı dönemde toplam 1.2 milyon gişe rakamına ulaşan kült film oldukça büyük bir başarı yakalamıştı. Başrollerinde Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson‘un harikalar yarattığı Her Şey Çok Güzel Olacak‘ın IMDB‘de 8.3 puanı bulunuyor.

En azından hayattayız bu da bişey be abi.

Her Şey Güzel Olacak filminin en çok akılda kalan repliğinin bulunduğu sahneden bir fotoğraf

Her Şey Çok Güzel Olacak yıllar geçse de unutulmayan eskimeyen bir film olarak ara ara izlenen bir film oldu hep. Filmin bir çok repliği hafızalarımıza kazındı. Günlük hayatta o kadar çok kullandık ki bu replikler bile Her Şey Çok Güzel Olacak‘ın herkes tarafından bilinmesine yetti.

Bilemiyorum Altan

Repliklerini o kadar sevdik ki bazıları bizler için adeta deyim oldu sözlüklerimizin bir parçası haline geldi. “Bilemiyorum Altan” repliğini kime sorsanız hatırlar hatta filmi izlemeyenler bilmeyenler bile bu repliğe aşina olmuştur. Türk sinemasında bu kadar zaman geçmesine rağmen bu kadar çok repliği hatırlanılan nadir filmlerden biridir Her Şey Çok Güzel Olacak.

bir barı açıyorum
iki ayla’yla aramı düzeltiyorum
üç babamı da yanıma alıyorum

olay bitmiştir.

Filmi izleyen herkesin sevdiği başka bir replik bulmak mümkündür. Şimdilerde geçmişe duyduğumuz özlemi hatırlatan Her Şey Çok Güzel Olacak “paramızın az umutlarımızın çok olduğu günleri” bizlere hatırlatıyor belki de.

Bazı filmler anlattıkları olaylar ve bu olayları anlatış şekilleri itibariyle hafızamızda farklı bir şekilde yer edinirler. Her Şey Çok Güzel Olacak tam da böyle bir film işte. Geçmişe duyduğumuz özlem her geçen gün o kadar artıyor ki bazı filmleri tekrar izlemek eski albümden çocukluk fotoğrafını çıkarıp bakmak gibi. Geleceğe olan umutlarımızı yeniden yeşerten şeylerden birisi bu film adeta.

-bi gözlük de ben alayım ya, tutsana şunu.
-seyret.. nası?
-yakıştı.
-hı?
-yakıştı.

-yılan deme?
-aldık…
-abim ödeyecek.

Her Şey Çok Güzel Olacak sadece replikleri ile gönlümüzde taht kurmadı elbet. Yeni yeni ünlü olan genç Cem Yılmaz‘ı izlemenin verdiği keyfi Mazhar Alanson‘un film için yaptığı müziklerde de bulduk. O müzikleri dinlediğinizde sizi filmin atmosferine götüren o güzel müzikler Her Şey Çok Güzel Olacak ile hatırlanmaya hep devam edecek.

Ömercan Dinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]
Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Türk Sinemasının En Yeni Çöpü : Cumali Ceber

5 Comments

  • Gökhan

    20 Yıl olmuş mu? Zaman çok çabuk geçiyor. Güzel ve keyifle izlemiştik. Yeni çekilecek olanda güzel olacağı kanaatindeyim.

  • Kadir Emre Parlak

    Cem Yılmaz’ın arada böyle eski filmlerinden orta metraj filmler çıkarsa çok güzel olur. Hele bir de internette yayınlanırsa dadından yenmez. HŞÇGO yeni güzel bir film olabilir düşüncesi oluştu kafamda. 😉

  • arslan türk

    Şu türk filmlerine bir türlü ısınamadım. Cem yılmaz bana çok komik gelmese de, filmlerdeki kalitesinden ödün vermiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.