Yol Arkadaşım 2 – Film Değerlendirmesi

Başrollerini Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak’ın oynadığı devam filmi Yol Arkadaşım 2 filmi Ekim Ayının ortasında vizyona girmesine rağmen büyük bir başarı yakaladı.

Yol Arkadasim 2 : Fotograf Ezgi Eyüboglu, Ibrahim Büyükak, Oguzhan Koç

Son 15 yılın en iyi Ekim açılışını yapan Yol Arkadaşım 2 filmi ilk 2 hafta sonunda ise 1 milyon barajını rahatlıkla geçmeyi başardı. Bir devam filmi olmasına rağmen ilk filmi izlemeyenlerin de rahatlıkla gidip izleyebileceği bir film olan Yol Arkadaşım 2 komedi seviyesini bu filmde de düşürmüyor.

Filmin Hikayesi

İlk filmden tanıdığımız hikayelerini öğrendiğimiz Onur ve Şeref yeni bir macera ile karşımızdadır. İlk hikayenin ardından 1 yıl geçmiş Onur’u sevgilisi terk etmiş Şeref ile İstanbul’da hayata tutunma savaşı vermektedir. Ancak işler yolunda gitmemektedir. Onur’un menajerliğini yapan Şeref, Onur’u dönercilerde çıkarmaya başlayınca Onur isyan eder ve işi bırakır.

Bu sırada eski işinden bir teklif alan Onur bunu değerlendireceğini, şarkıcılığı bırakacağını ve İlaç mümessilliğine geri döneceğini söyler. Şeref’in tüm ikna çabalarına rağmen Onur vazgeçecek gibi görünmemektedir. Bunun üzerine Şeref çalıştığı yerden annesinden kalan tapusu karşılığında kredi alır.

Onur’a bir turne ve bir şarkı yarışması ayarlayan Şeref bu kez ikna eder ve macera başlar.

Yol Arkadasim 2 : Fotograf Ibrahim Büyükak, Oguzhan Koç

Filmin Değerlendirmesi

Yol Arkadaşım 2 ilk filmden daha farklı bir hikaye ile karşımıza gelmiş. Bir devam filmi olmasına rağmen 2 film arasında ufak göndermeler dışında büyük bir bağ bulunmuyor. Bunun zaten en büyük örneği esas kızın değişmiş olması.

Filmin yeni bir hikaye ile karşımıza çıkması ve bununla birlikte ilk filmde çok sevdiğimiz yerlere kısa kısa dokunuşlar yapması oldukça eğlenceli olmuş. İbrahim Büyükak mizahının iyi bir örneği olan film beklentileri karşılıyor. Ekim ayında vizyona giren filmler arasında en iyilerinden birisi diyebilirim.

Filmin bu bölümünde katılan Olgun Toker, Ezgi Eyüboğlu, Kadir Polatçı filme gerçekten renk katmış diyebilirim. Özellike Olgun Toker’in canlandırdığı Mafya Selim karakteri filmin en akılda kalıcı sahnelerine sahipti. Yine Mafya Selim’in babasını canlandıran Tamer Levent ses tonu ile iz bırakan sahnelerden birisiydi.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Gamer Temalı Film : İyi Oyun

Ezgi Eyüboğlunun oynadığı Youtube Fenomeni karakteri yeni nesile bir çeşit göndermeydi. Bununla birlikte bu karaktere daha fazla çalışılabileceğini düşünüyorum. Kamera kullanmadan telefon ile video çekmesi bir yana diker olarak video çekmesi oldukça sıkıntılıydı. 🙂

Genel olarak bakıldığında film kesinlikle izlenebilir keyifli bir seviyedeydi. Komedi sezonunun açılışı açısından önemli bir girişti diye düşünüyorum.

Ömercan Dinç

Yazar: Zuhurat

Zuhurat.net bir kültür sanat sitesidir. Dizi, film, müzik, tiyatro ve bunun gibi alanlarda özgün kültür sanat içeriği üretmektedir. Zuhurat gücünü onu takip eden okuyucu kitlesinden alır. Bizi takip ederek destek verebilirsiniz. İyi okumalar!

Bu yazıya bir yorumda bulunmak ister misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.