Youtube Dizisi : Görünen Adam


Görünen Adam Onur Ünlü tarafından yazılıp yönetilen bir YouTube dizisi. Oldukça cesur ve girişimci bir yapım olan Görünen Adam konusuyla da oldukça ilginç.

Dizi sektörü değişiyor. Bu değişim internet platformlarında yayınlanan dizilerle başlamıştı. Bu konuda bir ilk sayılabilecek House of Cards dizisinden sizin için bahsetmiştik. Ülkemizden bir örnek verecek olursak da mart ayının sonunda puhutv’de yayınlanmaya başlayan ve büyük beğeni toplayan Fi verebileceğimiz en iyi örnek olur. Ve 15 mayısta YouTube‘da yayınlanan Görünen Adam‘sa dizilerin internet platformunda yayınlanması yolunda önemli bir nokta oldu.

20 sene önceki kendimi düşünüyorum. Böyle bir ortam olsaydı televizyon ve sinema dışında üçüncü bir kendini ifade etme alanı gibi bir yer burası, bu o zaman olsaydı ben de başka birisi olabilirdim daha iyi olabilirdi her şey.

Onur Ünlü

İlk olarak Deli Yürek dizisiyle tanıştığımız Onur Ünlü‘nün eseri olan Görünen Adam‘da başrollerde Ulan İstanbul dizisi ve Kara Bela filminde oynamış Erkan Kolçak Köstendil, Onur Ünlü ile birçok yapımda beraber çalışmış hatta beraber müzik de yapmış Osman Sonant, Muhteşem Yüzyıl’da oynamış Selim Bayraktar ve Bahar Selvi, tecrübeli oyuncu Betül Arım, Seksenler dizisinde Butik Ali olarak tanıdığımız Hakan Bulut ve Onur Ünlü‘nün son dizisi Beş Kardeş’ten tanıdığımız Ece Dizdar var.

Erkan Kolçak Köstendil’in canlandırdığı Kurtuluş karakteri.

Konusu

Toplamda 10 bölümden oluşacak olan Onur Ünlü‘nün ilk YouTube projesi Görünen Adam‘ın konusu da oldukça ilginç. İstanbul’da geçen dizinin kahramanı Erkan Kolçak Köstendil‘in canlandırdığı Kurtuluş karakteri. Kurtuluş bağlama çalmayı seven bir harita mühendisi. Ama harita mühendisi olması sizi şaşırtmasın aslında Sher-Teq firmasında işinden memnun olmayan bir satış görevlisi. Kurtuluş fırlama arkadaşı Numan ile aynı evi paylaşıyor, Numan, Kurtuluş‘un tabiriyle “Ömür Törpüsü” biri. Kurtuluş‘un bir de kahve işleten en yakın arkadaşı İsfo, tam adıyla İsfendiyar var. İş yerindeyse mutsuz bir yaşam süren Kurtuluş gıcık patronu Tonguç ve platonik aşkı bülbül sesli İpek‘i ile başı dertte. Ki bu nedenle de işten kovulan Kurtuluş‘un dünyası böyle değişir. Sher-Teq Teknoloji Fuarı’nda yanlışlıkla bir deneye maruz kalan Kurtuluş‘un hayatı değişir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir!  Netflix Better Call Saul 4. Sezonu Neden Yayınlamıyor?

Tabi buraya kadar her şey normal gözüküyor değil mi ? Ama aslında hiçbir şey gözükmüyor. Evet evet gerçekten dizide herkes görünmez. Bizim bakış açımızdan insanları göremiyoruz sadece ayna, televizyon ekranı gibi yerlerde yanılsamaları gözüküyor. Oldukça zor hazırlandığından emin olduğum ama bir o kadar da ilginç olan bu görünmezlik diziye çok fantastik ve ayrı bir hava katıyor. Kurtuluş‘un maruz kaldığı deneyse Kurtuluş‘u bize görünür yapıp onu kendi dünyasında görünmez yapıyor.

YouTube dizisi Görünen Adam’ın Fragmanı :

 

Ali Eren Sevinç

Bu postu puanlamak için tıkla
[Toplam: Average: ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.